با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

فروشگاه سبوس

واسط فروش، با انبار و فروشگاه
خلاصه
سالم پیر شویم...
عرضه کننده متنوع ترین محصولات غذایی
سالم، طبیعی و ارگانیک

محصولات غرفه
قصه محصول
از سفری تلخ تا سفری شیرین
از زبان آقای امین جواهری بشنوید: «سه سال پیش بود با از دست دادن یکی از دوستانم بر اثر سرطان، تصمیم گرفتم سبک زندگی و تغذیه خودم را تغییر دهم و سالم زندگی کنم. پرهیزانه (رژیم) گیاه‌خواری را انتخاب کردم و همیشه در این فکر بودم که مواد غذایی سالم را از کجا تهیه کنم و آیا این مواد غذایی واقعاً آن طور که گفته می‌شود سالم هستند یا نه؟ گاهی مجبور بودم برای پیدا کردن یک شیشه عسل خوب همه شهر را بگردم و این باعث شد به این فکر بیفتم که ای کاش محلی بود تا می‌توانستم مطمئن و آسان همه مایحتاج خود را از آن جا تهیه کنم. مدت‌ها این فکر و دغدغه را همراه خود داشتم و این بار دیگر فقط به فکر خودم نبودم، بلکه دلم می‌خواست همه همشهری‌ها از چنین امکانی بهره‌مند باشند.
بهار 94 در یک سفر کوه‌نورد، در کوه، با دوستی آشنا شدم که او نیز همین دغدغه را داشت؛ آقای علی‌خاصی! حالا دیگر در این راه تنها نبودیم. با هم شروع کردیم و در جستجوی عرضه‌کنندگان مواد غذایی سالم بودیم. جستجوی چندماهه ما را به «سبوس» رساند. بعد از صحبت با مسئولان سبوس، این مجموعه را به ایده خودمان نزدیک دیدیم. از آن پس کار ما شروع شد و اولین شعبه را در شهر اصفهان تأسیس کردیم. از همان ابتدا دو نفر دیگر هم با ما همراه شدند که آن‌ها نیز دغدغه زندگی درست و تغذیه سالم را داشتند.
از آغاز به کارمان تا امروز، با وجود بالا و پایین داشتن‌ها، از کار خود بسیار لذت برده و می‌بریم.
درباره یک زندگی
زندگی اهالی سبوس، از وقتی دغدغه سلامتی را در خود یافته‌اند، به زندگی همه مردم نیز گره خورده است. هر چند خوب است که بدن همه سالم باشد، اما زندگی همه‌اش این نیست. اهالی سبوس از کسانی می‌گویند که با تولیدات خود و عرضه آن در فروشگاه سبوس توانسته‌اند چرخ زندگی خود را بچرخانند، سالم زندگی کنند و احساس توانمندی و سرزندگی داشته باشند.
آقای محمد علی‌خاصی، از خانم سرپرست خانواری می‌گوید که به تنهایی توانسته شیرینی دوازده شعبه سبوس را تأمین کند، و از بانوی دیگری که می‌تواند نان خانگی بپزد و سبوس توانسته پیش روی او دریچه‌ای باز کند تا از توان هنر خودش استفاده کند و دیگران نیز از هنر او سفره خود را برکت دهند.
اهالی سبوس، بیشتر از این که از زندگی خود بگویند دوست دارند از دغدغه‌هایشان برای سلامت مردم شهرشان بگویند و از ذوق و شوق و از حال خوبی که در مغازه خود دارند. هیجان این را دارند که زندگی چه تعداد آدم به به این مسیر پیوند خورده و این راه چه قدر زندگی‌ساز بوده است.
آقای علی‌خاصی، چند سالی است با پخش مواد غذایی سر و کار دارد و حسابی خرید کردن را بلد است! آقای احسان امین جواهری که مهندسی نساجی خوانده است، از این که سبوس را شروع کرده و زندگی خود را تغییر داده خوشحال است و دوست دارد روزی بیاید که در نساجی هم محصولات طبیعی و باکیفیت در دسترس مردم باشد.
درباره یک مکان
یک مغازه و یک جهان زندگی
خیابان را در جستجوی فروشگاهی با نام «سبوس» برانداز می‌کردم و پیش می‌رفتم. نبش کوچه‌ای بالاخره یافتمش و وارد شدم. وقتی وارد فروشگاه سبوس می‌شوید، قبل از این که نگاهتان به چیزی بخورد، بی‌شک درگیر استقبال صاحب مغازه خواهید شد که خوشحال است که امروز هم کسی دیگر با کلی کالای سالم و طبیعی آشنا می‌شود، و از این جا که پا گذاشت بیرون حتماً تصمیم خواهد گرفت سالم و بانشاط زندگی کند!
بیش از هر چیز غافلگیر شده بودم؛ چرا که انتظار این تنوع را نداشتم! معلوم بود اهالی سبوس در گشتن و یافتن سنگ تمام گذاشته‌اند. از حبوبات گرفته تا شوینده‌ها در مغازه یافت می‌شد. مثل این است که صبح زود، در یک روز بهاری از خواب برخیزی و به قصد روزی روزانه از خانه بیرون بروی، بعد، از نان تنوری محلی و تخم‌مرغ تازه صبحانه گرفته تا نخود و لوبیای آبگوشت ظهر و پنیر و گردوی شام را تازه تازه، دست‌چین کنی و برگردی!
چه قدر حس خوبی داشتم از این که اطمینان داشتم اهالی این جا، مراقب سلامتی مشتری‌های خود هستند. حبوباتی که از شمال می‌آید و خرمایی که از جنوب! این مغازه کوچک پر از داستان بود و هنوز هم قصه‌های بسیاری در آن در جریان است.
بعید می‌دانم وارد این مغازه بشوید و دست خالی خارج شوید. تازه وقتی خرید کنید، موقع رفتن، وقتی خریدتان را در کیسه‌های گیاهی سازگار با طبیعت می‌گذارند، سر کیف می‌آیید که اهالی سبوس، سلامت را تمام و کمال به همه هدیه می‌کنند!
ارزشش را دارد
چرا سبوس باید باشد؟
تصور کنید کسی از خانه‌اش راه می‌افتد و به بازار بزرگی می‌رود که به اندازه ایران است و حتی بزرگ‌تر! بعد هر چه را لازم دارد از بهترین‌ها بخرد و در زنبیلش بگذارد و بیاورد به خانه! آن وقت اهل خانه هر وقت هر چه خواستند در خانه پیدا می‌کنند.
فروشگاه سبوس هم همین کار را می‌کند. اهالی سبوس می‌گردند و از همه جای ایران بهترین مواد مصرفی را چه خوردنی باشد، چه دارویی، چه شوینده و هر چیز دیگر، از بهترین تولیدکننده‌ها دست‌چین می‌کنند و در یک مغازه همه‌فن‌حریف! که همه می‌توانند پیدایش کنند می‌چینند!
سبوس، تولیدکننده‌های شایسته را به مشتری‌های خوب وصل می‌کند!
آزمودن سلامتی مواد را هم می‌توانید به عهده سبوس بگذارید؛ زیرا آن‌ها با استانداردهای دقیق و جهانی، برای محصولات آزمایش‌هایی در نظر گرفته‌اند تا شما مطمئن باشید در فروشگاه سبوس، جنس بد به شما نخواهند فروخت!
گواهی ها و تقدیرها
نگارخانه
نظرات سایر کاربران
نظرات شما