با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

عروسک های پویا و پونه

تولید کننده تک محصولی
خلاصه
عروسک‌دستساز پویا و پونه(دارای آرماتور و شکل پذیر)، لوازم جانبی عروسکها مثل میز و
صندلی، تختخواب، لباس فرم مدرسه، لباس اضافه عروسک، لباس مناسبتی و...
لطفا جهت سفارش به
@toy_pooyapooneh
در تلگرام پیام دهید.
قصه محصول
عروسک های جاندار!
عروسک های دارای آرماتور به علت قرار گرفتن در حالتهای مختلف حس جاندار بودن را به بیننده منتقل میکنند.
این عروسکها چند دسته هستند:
1- عروسکهایی که برای تولید انیمیشن های استاپ موشن (پویانمایی فریم به فریم) ساخته میشوند.
این عروسکها بسیار گران قیمت هستند و مناسب بازی بچه ها نیستند. شاید در ایران بتوان از پت و مت به عنوان معروفترین استاپ موشن ها نام برد. در این انیمیشن، عروسکها را در حالتهای مختلف قرار داده و تصویر برداری فریم به فریم انجام میشود. سپس فریم ها به دنبال هم قرار داده شده و تصاویری زنده و پویا ساخته می شوند.
2- عروسک های اسکلت دار دکوری.
اسکلت این عروسکها سیمی است و میتوان آن ها را در حالت های مختلف قرار داد. اما تعداد دفعات شکل دهی به عروسک بسیار محدود است چون باعث شکستن اسکلت سیمی میشود. این عروسکها تزئینی هستند و برای دکور استفاده می شوند.
3- عروسک های پویا و پونه
اسکلتی که برای این عروسکها ساخته شده بعد از آزمون و خطا و مطالعه مواد مختلف انتخاب شده است و دارای مقاومتی بالا در مقابل شکستگی است. به همین دلیل پویا و پونه مناسب بازی بچه ها هستند. ایستایی دارند و برای نشستن نیاز به تکیه گاه ندارند. قابلیت قرار گرفتن در همه حالتهای بومی و اسلامی (حتی حالتهای پیچیده ای مثل سجده) در عروسک وجود دارد. کودک در حین بازی با آناتومی بدن آشنا میشود و ناخودآگاه به نحوه قرار دادن دست و پای عروسکش فکر میکند. پویا و پونه با این ویژگیها تاثیر زیادی بر خلاقیت کودکان دارند.
علاوه بر بازی، برای ساخت انیمیشن های خانگی نیز میتوان از این عروسکها استفاده کرد.
پویا و پونه کاملا قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی هستند.
با توجه به نقش عروسک بازی در پرورش مسئولیت پذیری کودکان، لباسهای این عروسکها قابلیت تعویض دارند. لوازم جانبی نیز نقش زیادی در انس گرفتن کودک با عروسکش میشود. میز و صندلی، تختخواب و لباسهای اضافه نیز برای عروسکها عرضه شده و قابل خریداری است.
درباره یک زندگی
منوچهری هستم و رشته تحصیلی و شغل اصلیم هیچ ربطی به عروسک نداره! کارشناس ارشد معماری کامپیوترم و یازده ساله که مدرس دانشگاه آزاد و علمی کاربردی هستم. فکر کنم تا اینجا بهتون ثابت شد که رشته تحصیلی نمیتونه علایق و زمینه کاری کسی رو محدود کنه...

همیشه عاشق بچه ها بودم. همه میدونستن که وقتی من یه جایی باشم، بچه ها همبازی دارن. وقتی بین بچه ها بودم دیگه کاملا از اطرافم بیخبر بودم. فکر و ذکرم میشد بازی! بازیهایی به ذهنم می رسید که با بچه ها با استفاده از یکسری وسایل ساده مثل کاغذ و پارچه و ... میساختیمشون و کلی کیف میکردیم. اما هیچوقت بهشون به دید یه محصول نگاه نمیکردم. تا اینکه کم کم قضیه برام جدی تر شد. از بعضی از طرح هام چند تا ماکت ساختم و به صورت میدانی روی بچه ها تستشون کردم. نتیجه خوب بود چون با اشتیاق ساعتها مشغولشون میکرد... اگه خودم هم حضور داشتم و به بازی شون جهت میدادم که خیلی هم بهتر میشد.

حدود دو سال پیش بود که فکر ساختن یه عروسک تمام ذهنم رو درگیر کرد. برای کسی که چیزی از عروسک سازی نمیدونست، توی این شرایط و با وجود اینهمه تنوع عروسک، برای بچه هایی که هر کدوم یک عالمه عروسک دارن، رویای ساختن یه عروسک ایرانی که در متن بازی بچه ها باشه و بچه ها بتونن باهاش انس بگیرن به نظر نشدنی میومد.

توی این بازار رقابتی عروسکم چه مشخصه ای میبایست داشته باشه تا متفاوتش کنه؟... آرماتور! بله اسکلتی که انگار به عروسکم جون می داد تا بچه بتونه موقع بازی توی حالتهای مختلف قرارش بده و دکوری و تزئینی هم نباشه. عروسکهای پارچه ای فقط بخاطر این که بچه نمیتونه راحت بنشوندش یا راحت بایسته در مقابل عروسکهای سفت پلاستیکی کم میارن و نمیتونن باهاشون رقابت کنن. حالا با وجود یه اسکلت داخلی همه این معضلات برطرف میشد. به نظرم ایده خوبی بود اما پیدا کردن جنس و ساختار مناسبی برای اسکلت چند ماهی طول کشید.

تا اینجای کار هنوز خود عروسک مطرح نبود و فقط تمرکزم روی اسکلت بود.... وقتی بحث اسکلت با کلی آزمون و خطا به نتیجه رسید حالا نوبت خود عروسک بود. جنس پارچه اش، الگوش، صورتش... که اونام برای خودشون قصه داشتن... فکر میکردم سر این قضیه حتما چشمم کور میشه از بس چشم میدوختم به صفحه مانیتور یا گوشیم تا از عروسکایی که میشد توی اینترنت پیدا کرد ایده بگیرم. دوختن و شکافتن و دوباره دوختن... کاری که هرگز فکر نمیکردم برام اینقدر لذتبخش باشه... و بالاخره ایده خام عروسک تبدیل شد به پویا و پونه ای که میبینید.

با تست کردن پویا و پونه روی بچه های اطرافم، متوجه شدم لذت بازی با چنین عروسکی که قابلیت شکل‌پذیری داره، باعث انس گرفتنشون با این عروسک میشه. از طرفی خلاقانه عروسک را در وضعیت های مختلف قرار میدن و شادمانه برایش قصه میسازن و از طرفی دقت به آناتومی بدن در حین بازی براشون آموزنده است.

لوازم جانبی عروسکا کم کم در برنامه ام قرار گرفت و الان یه تعداد لوازم جانبی دارن که در صورت تمایل قابل خریداری هست. این لوازم مثل میز و صندلی و لباس فرم مدرسه و ... باعث میشه بچه ها حس کنن عروسکشون شبیه خودشونه و بیشتر باهاش انس بگیرن.

اکثر مشتریها بعد از خرید یک عروسک و دیدن مزایاش، برای خرید عروسکهای بعدی مراجعه میکنن.

چون ساخت هر عروسک یک عالمه زمان میبره به تنهایی نمیتونستم انجامشون بدم و بخاطر همین یه تعداد نیروی کار دارم که خانم هایی هستن که به هر کدومشون، یک مرحله از کار رو آموزش میدم و اونهام توی خونه‌ خودشون کار رو انجام میدن. بعد از کنترل کیفیت، حاصل کار هر کس به دست مرحله بعد سپرده میشه تا کار رو ادامه بده.
شاید باور کردنش سخت باشه اما ۱۲ نفر به صورت سلسله مراتبی کار میکنن تا هر عروسک از صفر به مرحله نهایی و قابل عرضه برسه. خب همین مراحل محتاج صرف وقت و هزینه زیاده.

وسواس زیادی توی انتخاب مواد اولیه و مراحل تولید به خرج میدیم تا یه کالای با کیفیت عرضه کنیم و به لطف خدا تونستیم رضایت مشتریها رو جلب کنیم.

پویا و پونه هنوز صنایع دستی هستن و ریزترین جزئیاتشون با دست عزیزانی انجام میشه که برام مثل خواهر عزیز هستن و دلسوزانه برای کار وقت میگذارن. هر چند هنوز در ابتدای راهم اما این تجربه باعث شد ایمان بیارم که خواستن توانستن است.

چشم‌اندازی که برای آینده دارم کار با تیراژ بالا و به صورت صنعتی و با قیمتی پایین تر هست.

وقتی بعد از خرید تماس میگیرید و میگید نه تنها بچه‌تون که حتی خودتون هم به عروسک علاقمند و وابسته شدید، یا میگید با وجود داشتن عروسکهای زیاد، این عروسک اولویت اول بچه‌‌ی شما برای بازی هست، وقتی میگید این عروسک خیلی حس داره و انگار چشمهاش با شما حرف میزنه، وقتی میگید معصومیتش جذبتون میکنه ... و خیلی حرفای دیگه ... خدا را شکر میکنم و مطمئنم اینا حاصل عشقی هست که هر یک از افرادی که در فرایند تولید نقش داشتن نثار کارشون کردن. دست تک تکشون رو میبوسم.

لطفا به ما اعتماد کنید و لذت داشتن یه عروسک متفاوت رو به بچه هاتون هدیه کنید.
درباره یک مکان
بنده در شیراز به دنیا آمدم و یکی از نعمتهای زندگیم، بودن در میان مردم خونگرم و مهربان شیراز هست.
کار عروسکها فعلا به صورت مشاغل خانگی انجام میشه و باید دید خدای مهربان حکیم در ادامه‌ی این مسیر چه چیزی برامون رقم خواهد زد...
ارزشش را دارد
در صورتی که زیاد ریسک پذیر نباشیم در مقابل ایده های نو مقاومت می کنیم.
پویا و پونه به شما ثابت می کنند ایده های نو ارزش ریسک کردن رو دارند.
گواهی ها و تقدیرها
پویا و پونه در سال 94 در شورای نظارت بر اسباب بازی به ثبت رسیده و دارای هولوگرام این شورا هستند.
این عروسکها در دومین جشنواره ملی اسباب بازی در گروه اسباب بازی های فرهنگی هنری منتخب شده و لوح افتخار دریافت کردند.
نگارخانه
نظرات سایر کاربران
سوزان
سوزان | 96.07.18, 3:12 ب.ظ
خیییلی گرونه😳
پاسخ از رویا منوچهری:
متاسفم عزیزم... این یکی از مشکلات ما هم هست... تولید صنایع دستی معمولا خیلی هزینه بر هست😞
نظرات شما