محصولات سلامت

ارائه محصولات خانگی
  نمره غرفه (نسخه آزمایشی)
95 فروش
نمره غرفه یک عدد بین ۰ تا ۱۰۰ است که عملکرد مثبت و منفی غرفه را از ابتدای فعالیت غرفه نشان می‌دهد. غرفه‌هایی که خوش‌قول‌تر باشند، مشتری‌هایشان راضی‌تر باشند و محصولات بهتر و باکیفیت‌تری ارائه کنند، نمره‌شان بالاتر خواهد بود. بیشتر بدانید
تاسیس:
14 اردیبهشت 96
سلامی
صاحب غرفه:
سلامی


" متاسفانه جستجو نتیجه ای در بر نداشت "
مطمئن باشید که کلمات را درست تایپ کرده اید
کلمه دیگری را امتحان کنید
کلمات کلیدی تایپ شده را کاهش دهید

قصه محصول

محصولات همه از نوع تولیدات داخلی و خانگی هستند .

درباره یک زندگی

باسلام
الهام سلامی هستم. دوست دارم نام غرفه‌ام را «سلامت» بگذارم.
درباره اسم خودم باید بگویم که پدرم آخرین فردی از میان خانواده‌اش بود که با دختری شهری و از یک طایفه معروف خوزستانی وصلت کرد. مادرم هم تک‌دختر و ته‌تغاری خانواده‌اش بود. پس از ازدواج، خانواده‌های دو طرف منتظر آمدن یک بچه سالم و به قول خودشان زیبا بودند. من نمی‌دانم، خودشان می‌گویند 😊 وقتی به دنیا آمدم، چون پدرم معلم و فرهنگی بود، به احترام همکارانش، اجازه داد که آن‌ها اسم مرا انتخاب کنند که «الهام» گذاشتند. الهام، به معنای پیام و وحی است.
درباره نام خانوادگی‌ام هم توضیح بدهم که ما خوزستانی‌ها فامیل را بر اساس نام طایفه و قوم نام‌گذاری می‌کنیم. طایفه وعشیره ما «سلامات» است. به همین دلیل، برای نام فامیل از گروه اسمی مناسب با آن استفاده می‌کنند؛ مانند سلامت، سلامی، سالمی و سلامات. بنا بر این، نام خانوادگی ما «سلامی» شد.
من ۴۸ساله هستم و احساس می‌کنم خیلی زود بزرگ شده‌ام و از چلچله‌ایم گذشته است. دوست دارم بیشتر جوان و سرحال بمانم تا کارهایی را که هنوز به سرانجام نرسیده‌اند سر و سامان بدهم و با کارهای جدیدترم هم بیشتر مفید باشم.
من در محله پادادشهر شهر اهواز، متولد و بزرگ شده‌ام. همان جا ازدواج کرده‌ام و بچه‌دار شده‌ام! شهرم را دوست دارم و به آن وابسته‌ام. شهر ما از یک لحاظ به شهر مقاومت، ایثار و شهادت معروف است، که باعث سربلندی من است. من خودم بچه جنگ هستم و آن را لمس کرده‌ام. همچنین عشیره‌، خانواده و زادگاهم آن جاست.
با وجود مشکلاتی که داشتم، آرزو دارم در درجه اول فرزندانم به تحصیلاتشان بیشتر توجه کنند و در آینده صاحب شغلی بشوند که نیاز مالی‌شان را کاملاً برطرف سازد. البته اگر در کنار شغلشان، شریک کاری من هم باشند مشکلی ندارم و خوشحال می‌شوم.

تلاش من عرضه گروهی از محصولات است که خودم آن‌ها را تولید می‌کنم. البته تغییراتی در آن‌ها به وجود می‌آورم تا برای طبع‌های مختلف سرد و گرم، مشکلی نداشته باشد. مثلاً ما ادویه‌ای داریم که به آن به زبان محلی خودمان «حرورات» می‌گوییم. این ادویه برای درد مفاصل خیلی مفید است. من این جور محصولات را که در شهر خودم کشت می‌شود عرضه می‌کنم.
نمونه دیگر این که من در شهر قم جستجو کردم و محصولی به نام «مُعسِله» که نوعی خرما با افزودن چند ادویه گرم است پیدا نکردم. پس مناسب دیدم این محصول را در این شهر عرضه کنم. البته مُعسِله‌ای که من تولید می‌کنم خاص خودم است و با محصول دیگران فرق می‌کند. همچنین برای مردم این شهر، برنج عنبربو را که خوش‌پخت و خوش‌بو است و نسبت به برنج‌های دیگر مرغوب‌تر و ارزان‌تر است معرفی کردم.
درباره این فعالیت‌هایم فعلاً به اقوام چیزی نگفته‌ام و البته لزومی هم ندارد که بگویم؛ اما با همسر و فرزندانم مشورت کردم و آن‌ها هم استقبال کردند.
آرزو دارم که این کار را توسعه بدهم و این محصولات را به مردم شهرهای دیگر ایران یا حتی کشورهای دیگر که با این‌ها آشنایی ندارند معرفی کنم.

مدرک تحصیلی‌ام کاردانی آموزش ابتدایی است. در حال حاضر در یک مدرسه غیرانتفاعی در مقطع ابتدایی تدریس می‌کنم. این کار تا آخر اردیبهشت است و تا آغاز سال تحصیلی بعدی و شروع تدریس، دیگر حقوق و پاداشی به من تعلق نمی‌گیرد.
از یازده‌سالگی این کارها را از مادرم یاد گرفتم، اما به صورت شغل و کسب درآمد تقریباً از اول پاییز 95 انجام داده‌ام. این شغل، به سرمایه مناسب برای خرید مواد اولیه و هزینه‌های آماده‌سازی نیاز دارد؛ مانند خرید برنج، تهیه آرد برنج، خرید کنجد و پاک کردن آن، تهیه و خرید خرمای سالم و مرغوب. کارم را با سرمایه کم خودم و قرض از دوستانم شروع کردم که به امید خدا به آن‌ها بر می‌گردانم.
اولین فروشم در دی 95 بود که چند کیسه برنج، شیره خرما مرغوب، ارده و کنجد را به همکاران و ساکنان مجتمع محل سکونتم فروختم. با «باسلام» از طریق یکی از دوستان آشنا شدم؛ وقتی با او درباره محصولاتم مانند برنج و خرما صحبت کردم ایشان نظر خودش را گفت و باسلام را به من معرفی کرد.
همچنین آرزو دارم جایی از خودم داشته باشم و آشپزخانه‌ای تأسیس کنم برای پخت و عرضه غذای بیرون‌بَر سالم، مفید و خانگی. به امید آن روز!

درباره یک مکان

محل کارم خانه‌ام است. دوست دارم خانه‌ای با مساحت کمی بیشتر داشته باشم تا بتوانم بهتر کار کنم یا مغازه و غرفه‌ای داشته باشم و در آن جا این محصولات را بفروشم.

ارزشش را دارد

من به کیفیت و سلامت محصولاتم خیلی اهمیت می‌دهم. مُعسِله‌ای که من تولید می‌کنم خاص خودم است و با محصول دیگران فرق می‌کند. همچنین برای مردم این شهر، برنج عنبربو را که خوش‌پخت و خوش‌بو است و نسبت به برنج‌های دیگر مرغوب‌تر و ارزان‌تر است معرفی کردم.
برای ارسال نظر وارد شوید. جهت ورود اینجا کلیک کنید.
  اعضای غرفه:

  صاحب غرفه:

  سلامی
  این غرفه در سراسر وب:
  
  بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست