با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

تضمین رضایت مشتری


خرید از باسلام، با خرید از فروشگاه‌های اینترنتی تفاوت دارد؛ چون باسلام خودش تولیدکننده محصولات نیست، خودش انبارداری نمی‌کند و اصلا وقتی شما از باسلام خرید می‌کنید، باسلام نیست که محصولات را برای شما پست می‌کند. چرا؟ چون سفارش شما مستقیما به دست تولیدکننده می‌رسد و او خودش سفارش شما را آماده‌سازی و ارسال می‌کند. البته اخیرا امکانی ایجاد شده که بعضی از محصولات باسلام در پست مرکزی استان قم انبار شده و از آنجا برای مشتری‌ها ارسال شود، ولی به هر حال این یک امکان اختیاری است و شامل همه محصولات بازار باسلام نمی‌شود. خلاصه ممکن است یک سبد خرید شما که چهار سفارش در آن قرار گرفته، از چهار نقطه مختلف ایران برایتان ارسال شود. هیجان‌انگیز است. نه؟ ولی برای اینکه این فرایند هیجان‌انگیز، ممکن است گاهی خطا هم داشته باشد، باسلام رضایت خرید شما را تضمین می‌کند. یعنی اگر استثنائا مشکلی پیش آمد و مثلا:

 

  • سفارش شما سالم به دست‌تان نرسید،
  • چیزی که سفارش داده بودید با چیزی که به دست‌تان رسیده تطابق نداشت،
  • کیفیت محصول با آنچه در سایت نوشته شده تفاوت داشت،
  • سفارشتان دیرتر از زمانی که در غرفه نوشته شده بود، به دست‌تان رسید،
  • یا هر مشکل دیگری که باعث شد از خریدتان رضایت نداشته باشید...

 

باسلام همه تلاشش را برای جلب رضایت شما می‌کند. اتفاقات این چنینی در باسلام زیاد نیست، ولی تا کنون هر اتفاقی افتاده، با یکی از روش‌های زیر جبران شده است:

 

  • پول سفارش به حساب خریدار بازگردانده شده
  • پول سفارش به درخواست خریدار به اعتبار او در باسلام اضافه شده تا در خریدهای بعد استفاده شود
  • باسلام از تولیدکننده خواسته تا همان محصول را مجددا و بدون دریافت هزینه جدید برای خریدار ارسال کند
  • به کمک مشاوران باسلام، خریدار بدون پرداخت هزینه جدید، همان محصول یا محصولی مشابه را از غرفه‌های دیگر باسلام دریافت کرده است
  • گاهی هم همراه سفارشی که با تأخیر ارسال شده، بسته شیرینی‌ای، شکلاتی چیزی ارسال شده که از دل مشتری در بیاید! :)

 

سخن آخر اینکه باسلام یک بازار اجتماعی است و با وجود اینکه تلاش شبانه‌روزی تیم پشتیبانی و لجستیک باسلام این است که ارسال محصولات توسط تولیدکننده‌ها به ایمن‌ترین و منظم‌ترین شکل ممکن انجام شود، به خاطر گستردگی و تنوع شرایط تولید و ارسال، حفظ نظم ماشینی و تخلف‌ناپذیر در این بازار ممکن نیست. همان‌طور که خیلی از تولیدکننده‌های باسلام در تهران و شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، بسیاری از آن‌ها اهالی روستا هستند و دسترسی آسانی به پست ندارند، بعضی دیگر امکانات ارتباطی و اینترنت‌شان چندان دلچسب نیست، بعضی دیگر شرایط حمل و نقل‌شان دشوار است و خلاصه، بازاری که از آن خرید می‌کنید، بازاری است بر محور و مبنای تنوع و تکثر. بنابراین، به این صورت اداره می‌شود و اگر همت تولیدکننده‌ها نبود، تحقق چنین ماجراجویی و هیجانی ممکن نبود.

 

باسلام یک مقدار پاستونریزه است! در باسلام از کت‌وشلوار مشکی و کفش‌های واکس‌خورده و بنز شخصیتی خبری نیست؛  اینجا حال و هوای شلوار شش‌جیب و پوتین و تیشرت و کلاه حصیری و رانندگی در جاده‌های خاکی با جیپ روباز حاکم است. و از ما که خودمان خریدارهای اصلی باسلام هستیم بپذیرید،‌ اصل رضایت اینجاست! گرچه خودتان به زودی متوجه خواهید شد.