سبد سبز سلامت سادات

محصولات طبیعی و سنتی زیر نظر استاد خدائی
  نمره غرفه (نسخه آزمایشی)
1054 فروش
نمره غرفه یک عدد بین ۰ تا ۱۰۰ است که عملکرد مثبت و منفی غرفه را از ابتدای فعالیت غرفه نشان می‌دهد. غرفه‌هایی که خوش‌قول‌تر باشند، مشتری‌هایشان راضی‌تر باشند و محصولات بهتر و باکیفیت‌تری ارائه کنند، نمره‌شان بالاتر خواهد بود. بیشتر بدانید
تاسیس:
16 مهر 95


" متاسفانه جستجو نتیجه ای در بر نداشت "
مطمئن باشید که کلمات را درست تایپ کرده اید
کلمه دیگری را امتحان کنید
کلمات کلیدی تایپ شده را کاهش دهید

قصه محصول

طب سنتی، ایرانی و اسلامی، چه باقی مانده از تاریخ بلند و تابناکش باشد چه دستاویزِ دکان‌بازهای امروزی، خلاصه یک حرف تازه در هوای تازه است که به قولی «حلوای تنتنانی تا نخوری ندانی!» این آش را اگر شور نکنند خوردن دارد و «بخوری نخوری پاتِ » چون ایرانی هستی و در سرزمین ابوعلی سینا نفس می‌کشی.
حالا یک خاله پیدا شده که چارقدش را به کمر همت بسته و روی حرفش ایستاده که الا و لابد یک آشی بپزد که یک وجب روغن اعلا رویش بایستد‍! او هم درس خوانده، هم کتاب نوشته، هم سخنرانی کرده، هم مشاوره داده، اما این‌ها همه یک طرف، تهیه دارو و درمان یک طرف!
با شاگردانش نشسته و بسته به نیاز مشتری‌ها و فصل سال، می‌سابد و می‌سازد! برای خودش یک سبد سبز سلامت درست کرده از سین‌های سلامتی (سرمه،‌ سدر، سپند، سماق، سمنو، سرکه، سبوس، سنجد و سفره) و اسمش را گذاشته «سادات» چون فرزندانش سید هستند.
او بیشتر به فکر دوا درمان زنان بوده تا مردان! برای همین از روغن بنفشه گرفته تا سرمه می‌سازد و در باره مسائل و بیماری‌های زنان، زایمان و مامایی و تربیت کودک، طرف مشورت خیلی‌ها است.برای اطلاعات بیشتر کانال ما را در پیام رسان سروش و پیام رسان ایتا دنبال کنید.

درباره یک زندگی

پدر بزرگش، کربلایی ابراهیم خدایی در بخش هایی از اردبیل حکیم باشی ومورد اعتماد و احترام مردم بود و بسیار مقید به پرداخت زکات. پدرش هم روحانی بود و از کودکی او را خانم دکتر صدا می‌کرد. در قم هم که با حاج آقا موسوی، ازدواج کرد «خانم دکترِ» در اوایل انقلاب به دلیل سخنرانی های پور شور دچار ناراحتی حنجره پیدا کرد اما درمان‌های داخل و خارج از کشور، سودی نبخشید و از بهبودی و پزشکی مدرن، ناامید شد. یاد نسخه‌های درمانی پدربزرگ افتاد که با طب سنتی، مردم را مداوا می‌کرد و مردم چه اعتقادی به او داشتند.
«زبیده خدایی» مطالعه در طب سنتی و اسلامی را نزد اساتیدی چون آل اسحاق، نورانی ، آغاز کرد و تجربه‌ها اندوخت. طلبه حوزه علمیه بود و می‌دانست که باید روایات وارد در باب طبابت را مورد تحقیق قرار دهد تا به اعتبار و سندیت آن پی ببرد.
او دریافته بود که عده‌ای خوب شعار طب سنتی و اسلامی می‌دهند اما مبنای عقلی و شرعی و علمی این طب هنوز در هاله ای از ابهام نگه داشته شده که باید کمر همت ببندد لذا در محضر اساتید بزرگوار در یافته‌های طبابت برایش اهمیت داشت. مشورت‌های گوناگون و سفر به کشورهای آسیایی و اروپایی او را پخته‌تر کرد تا به فکر چاره بیافتد. او دیگر در برخی مسائل طبی به روش خویش، خبره شده بود و در مسائل زنان مورد مشورت بزرگان نیز قرار می‌گرفت. خودش را تک‌تیراندازی می‌دید که باید یک تنه در مقابل جریان تجاری طبی و ویرانگر سلامتی انسان ایرانی بایستاد.
تجربه‌ها و اندوخته‌ها و فراگرفته‌هایش را دانه به دانه و خط به خط به کتاب‌های گویا و شفاف و بی‌پیرایه تبدیل می‌کرد تا دیگران هم از نتایج علمی تحقیقات میدانی و مشاوره‌ای او بهره گیرند. حالا پس از سالیان، تمرکز او در طب اسلامی و ایرانی بر روی تغذیه است و هر روز در یک ساختمان قدیمی با وسایل و چیدمانی سنتی، پاسخگوی تلفنی و حضوری به نیازمندان به سلامت و تندرستی است.
این مشورت دادن‌ها و دانش‌افزایی‌ها و ترویج فرهنگ سالم زیستن، اما کافی نبود چون شعارهای خوبی بود که بستری برای عمل نمی‌یافت.
خانم خدایی باید برای هر دستور و درمانی، دوای آن را نیز ارایه می‌کرد تا سخنش در مراجعانش تاثیر بگذارد چنان‌چه در ادامه مطالعات قرآنی و حدیثی، یقین کرده بود برخی شفاها در گرو اعتقاد قلبی و دعا است.
او مشکلات و بیماری های جامعه را در تغذیه رصد و یبوست را در فرهنگ غلط حاکم بر چرخه تولید مواد غذایی می‌دید و لمس می‌کرد که چگونه جداسازی سبوس از گندم و پخت ناصحیح نان با آرد سفید و عدم آگاهی مردم از نگه داری صحیح و اصولی نان ، مردم را بیمار می‌کند یا درست نگه نداشتن نان در خانه ها و نیز فوائد بسیار عناصر طبیعی که در این چرخه‌ها نادیده گرفته شده و به جای آن غذاهای مضر و سرطان‌زا وارد سلول‌های بدن می‌شود. پس نه برای تجارت و سود که برای ترویج عملی تغذیه سالم و سودمند، دست به کار شد و آن چه را که تکنولوژی از زندگی مردم حذف کرده بود بر سر سفره ها به شیوه بهداشتی و سالم قرار داد.
وی آگاهی مردم را در عصر خیانت و دستکاری ژنتیکی محصولات و تراریخته یک وظیفه مهم و در تامین نیاز بصیرت آحاد مردم دست به قلم شد و مقالات و کتاب هایی را به چاپ رساند.
وی کتاب‌هایی نیز نوشته و منتشر کرده که به این شرح است:
خدایاچه بخورم؟؛ خدایا چگونه شاد باشم؟؛ خدایا با دردها چه کنم؟؛ خدایا فرزند سالم و صالح می‌خواهم( در سه جلد) ؛ خدایا با چشم زخم چه کنم؟ ؛ خدایا با وسواس چه کنم؟ ؛ کتاب نوره (واجبی) درمانی

درباره یک مکان

در یک ساختمان قدیمی در یکی از محلات قدیمی قم که با وسایل و چیدمانی سنتی، تزئین شده است، چند خانم در حال فعالیت هستند که البته عموما ورود آقایان به آن‌جا ممنوع است!
در این محیط زنانه هم به مشاوره‌جویان تلفنی پاسخ داده می‌شود هم به مراجعان حضوری. یک میز کوتاه سخنرانی هم در وسط اتاق بزرگ دیده می‌شود که معلوم است گاهی جلسات آموزشی و توجیهی نیز در این جا شکل می‌گیرد.
این ساختمان که خودش را از قدیم سرپا نگه داشته یک حیاط در میان خود دارد و نشیمن‌های آن سو، کارگاه تولید سنتی برخی محصولات است و کتابخانه.
در این کارگاه که چند خانم تحصیل کرده به خانم استاد کمک می‌کنند، به صورت کاملا سنتی و دستی و بسیار محدود، برخی دواجات و مواد بهداشتی تولید می‌شود.

برای مشاوره رایگان تلفنی در مضوعات تغذیه ، اصلاح سفره و مهارت های سالم زیستن می توانید با شماره 02537835746 در ایام هفته بعد از اذان ظهر تماس حاصل فرمایید.

ارزشش را دارد

ویژگی محصولات سبد سبز سلامت سادات، دستی بودن تولیدات آن است. بدین ترتیب بیشترین سودها و کم‌ترین آسیب‌ها به محصولات وارد می‌شود و می‌توان خواص دارویی و منافع هر محصول را با توضیحات شفاهی و کتبی دریافت. نکاتی که از دل روایات و از کوله‌بار تجربه‌ها به دست آمده است. هیچ روش مصنوعی و ماده مضر در تولید آن بکار نرفته و تولید اندک اما سالم و ارزان را به ارمغان آورده است.
خانم استاد زبیده خدایی، همان‌گونه که خود را از دستاوردهای طب جدید بی‌نیاز نمی‌داند و کتاب‌های پزشکی را نیز در کتاب‌خانه‌اش دارد، با سرمایه‌ای اندک و بسته به نیاز مشتریان، چند سالی است که تعدادی از محصولات پزشکی را تولید می‌کند و نام آن را «سبد سبز سادات» گذاشته است.
او و همکارانش که شاگردانی با تحصیلات عالی دانشگاهی هستند با در آمدی کم اما انگیزه‌ای بالا به کار مشاوره و تولید محصولات غذایی و بهداشتی مشغولند تا جامعه به جای آن‌که به فکر مداوا باشد، پیشگیری کند. داشتن تن سالم، در گرو خوراک سالم است که در یک سبک زندگی و چرخه صحیح غذایی فراهم می‌شود.
بازگرداندن سبوس به سبد غذا و نگهداری نان در سفره‌های نخی را می‌توان از ابتکارات این مجموعه تولیدی کوچک برشمرد.
سبد سبز سلامت سادات، برای فروش گسترده و صادرات، راه پر پیچ و خمی را باید بگذراند تا مجوزهای لازم را دریافت کند.
برای ارسال نظر وارد شوید. جهت ورود اینجا کلیک کنید.
    اعضای غرفه:
    این غرفه در سراسر وب:
    
    بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست