منطق چیدمان صفحه اول باسلام

صفحه اول باسلام بازنمایی از حال و هوای کل باسلام است و در طراحی جدید سعی کرده‌ایم ورودی خوبی به بخش‌های مختلف بازار باشد. این صفحه در حال حاضر از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام‌شان به فراخور رویکردی که دارد از یک سری ملاک‌ها و ضوابط پیروی می‌کند و غرفه‌ها و محصولاتی که در صفحه اول نمایش داده شده‌اند، از ویژگی‌های کمی و کیفی خاصی برخوردار بوده‌اند و توسط تیم سردبیری صفحه اول، واجد شرایط دانسته شده‌اند. حداقل شرایط برای حضور غرفه‌ها و محصولات در صفحه اول این است که پا به رکاب باشند؛ یعنی از نظر محتوایی، کیفیت تصاویر، سابقه غرفه از نظر رضایت مشتری، خوش‌قولی و... غرفه‌های خوبی باشند. ولی ملاک‌های متعدد دیگری مانند مناسبت‌ها، فصل‌ها، طرح‌های جاری باسلام، دغدغه‌های موضوعی و... نیز در انتخاب غرفه‌ها و محصولات این صفحه نقش دارند که تیم سردبیری صفحه اول، وظیفه انتخاب محصولات و غرفه‌های این صفحه و تشخیص اولویت‌ها را بر عهده دارند. در ادامه، به طور خلاصه به معرفی این بخش‌ها می‌پردازیم.

اسلایدرها و بنرها

کمپین‌ها، فروش‌های ویژه، طرح‌های ریز و درشت باسلام را می‌توانید در این قسمت دنبال کنید. این قسمت معمولا هفته‌ای یکی دو بار به‌روزرسانی می‌شود. با دنبال کردن این بخش، از هیچ طرح مهم باسلامی عقب نخواهید ماند. طرح‌های گروهی، تخفیف‌های ویژه و اتفاق‌های هیجان‌انگیز را معمولا در این قسمت به اطلاع همه می‌رسانیم.

ارزان‌تر ببر

در این بخش، همان طور که از اسمش پیداست، می‌توانید منتخب محصولات تخفیف‌دار بازار را ببینید. این محصولات نیز از میان غرفه‌های «پا به رکاب» انتخاب شده‌اند که کیفیت بهتری در تصاویر و غرفه‌شان داشته‌اند و البته قیمت محصول تخفیف‌خورده‌شان در هفته‌های پیش از اعمال تخفیف، ثبات داشته باشد. از آنجا که امکان تخفیف گذاشتن و تغییر دادن قیمت‌ها در اختیار خود غرفه‌دار است، اولویت با محصولات تخفیف خورده‌ای است که: 1- از غرفه‌های با فروش بیشتر باشد، 2- عکس بهتر و با کیفیت‌تری داشته باشد.

تازه‌ترین‌‌ محصولات

در این بخش سعی کرده‌ایم منتخبی از بهترین محصولات جدید بازار را به شما معرفی کنیم. روشن است عکس‌هایی که واضح‌تر، هنری‌تر و بدون واترمارک و نوشته باشند در اولویت انتخاب هستند. همه روزه، محصولات جدیدی به این بخش اضافه می‌شوند و جای قدیمی‌ترها را می‌گیرند.

پرفروش‌ترها

بسیاری از مشتری‌های باسلام دوست دارند محصولاتی را بخرند که مشتری‌های قبلی، تجربه‌اش کرده باشند. در این بخش، محصولات پرفروش را معرفی کرده‌ایم. البته هر محصول حتی اگر در لیست پرفروش‌ها باقی بماند، تنها یک بار در ماه به این لیست راه پیدا می‌کند تا تنوع محصولات حفظ شود و فرصت برای دیده شدن محصولات پرفروش دیگر نیز وجود داشته باشد.

بازار هزارقصه

در این بخش، آخرین قصه‌های شنیدنی بازار را می‌شنوید. در پس هر یک از غرفه‌ها و کسب‌وکارهای باسلامی، داستان‌های شنیدنی و الهام‌بخشی وجود دارد که تیم محتوای باسلام به سراغ آن‌ها می‌رود و قصه‌شان را می‌شنود و برای دیگران تعریف می‌کند. با این قصه‌ها همراه شوید. 

تازه‌نفس‌ها

این بخش برای معرفی منتخب غرفه‌هایی است که تازگی به باسلام پیوسته‌اند. از میان غرفه‌های جدید باسلام، آن‌هایی به این بخش راه می‌یابند که پا به رکاب باشند، غرفه‌شان پر از عکس‌های خوب و باکیفیت باشد و حتما دارای عکس سرصفحه باشند. طبیعتا غرفه‌هایی در اولویت‌اند که از نظر محتوا نیز کیفیت بیشتری داشته باشند.

غرفه‌های موفق

موفقیت در باسلام، معانی متعددی دارد ولی عموما به فروش خیلی خوب بود، رشد سریع، موفقیت در طرح‌های خلاقانه یا مثلا موفقیت در طرح‌های گروهی و جمعی بازار گفته می‌شود. یا احتمالا هر موفقیت ویژه دیگری که به تشخیص باسلام بتواند برای دیگر اعضای بازار، الهام‌بخش باشد و بتواند به رونق غرفه‌ها و کسب‌وکارهای دیگر کمک کند.