بازار هزارقصه

باسلام فقط برای خرید و فروش نیست. اینجا پر از آدم‌‌های اهل کسب‌وکار است و هر آدمی قصه‌ای دارد و همین قصه‌هاست که بازار را دلنشین و دوست‌داشتنی می‌کند. این قصه‌های ریز و درشت، در کنار هم، قصه بزرگی از یک تحول اقتصادی را روایت می‌کنند، تحولی در نیمه بزرگی از اقتصاد ایران؛ یعنی کسب‌وکارهای خرد،‌ خانگی، کارگاهی، روستایی و کوچک؛ که بر خلاف ظاهر کوچکشان، نقش بسیار بزرگی از بهبود معیشت مردم، افزایش ثروت ایرانی و نهایتا برکت الهی است. در هزارقصه باسلام، خرده‌روایت‌هایی از تلاش‌های ارزشمند مردم ایران برای رشد، رفاه بیشتر و کسب‌وکار حلال و بابرکت را می‌شنوید؛ روایت‌هایی شنیدنی درباره اینکه خواستن یعنی توانستن و اینکه دست خدا بالای سر مردمان باهمت و پرتلاش است.

قصه‌های این صفحه را سه گروه روایت می‌کنند:

1- قصه کسب و کار غرفه‌دارها توسط تیم تحریریه باسلام که معمولا به همراه ویدیو است.

2- قصه کسب و کار غرفه‌دارها از زبان خودشان که در غرفه‌شان منتشر کرده‌اند.

3- قصه‌های خرید از زبان مشتری‌ها

هزارقصه از زبان باسلام

 

از مسجدسازی تا صادرات مینا - قصه زندگی و کسب‌وکار محمد، مدیر غرفه آبی عمیق

رفته‌ایم سراغ ⁣محمد محمدخانی که یکی از چشم‌نوازترین غرفه‌های باسلام یعنی «غرفه آبی عمیق» را دارد و کارهای بسیار زیبای میناکاری روی سفال تولید می‌کند و اخلاق خودش هم مثل کارهایش دلنشین است.

⁣محمد سال ۶۲ در اهواز متولد شده، ولی بزرگ‌شده خرم‌آباد است و حالا نزدیک ۱۵ سال است که تهران زندگی می‌کند. تجربه زندگی در شاهرود و حتی پاکستان را هم دارد، اما عمیقا معتقد است که همه جای ایران سرای اوست و این اعتقاد، در ظاهر و حرف‌ها و محصولاتش به وضوح دیده می‌شود.

تازه‌های مجله باسلام

دیدن همه
 میزان مجاز مصرف شکر چه قدر است؟
مهدی خسروی (میم‌زندگی)
میزان مجاز مصرف شکر چه قدر است؟
قندها منبع اصلی انرژی بدن‌اند و باید پنجاه‌درصد یک برنامه غذایی سالم را تشکیل دهند اما اگر بیشتر آن با منابعی چون شکر که ارزش غذایی ندارند تأمین شود خطرناک است. شما چه قدر شکر مصرف می‌کنید و چه نوع شکری؟
 محصولات خرمایی باسلامی‌ها
مهدی خسروی (میم‌زندگی)
محصولات خرمایی باسلامی‌ها
از ۲۰ محصول خرمایی که در باسلام عرضه می شود کدامشان را می شناسید یا استفاده کرده اید: نان آرد هسته خرما، آرد جوانه هسته خرما، قهوه خرما، سرکه خَمری خرما، شیره خرما، قاووت خرما، کلوچه خرمایی، شوکو خرما و…
 عطر و بوی برنج عنبر بو در بازار باسلام
مهدی خسروی (میم‌زندگی)
عطر و بوی برنج عنبر بو در بازار باسلام
وقتی در سال ۸۹ کشت عمده برنج عنبر بو در سرزمین سخت خوزستان و با آب شورش شروع شد، کسی فکر نمی‌کرد این برنج معروف و پرفروش شود؛ برنجی خوش‌طعم و خوش‌پخت و از جهت اقتصادی به‌صرفه‌تر
 با شاخص‌های باسلامی، کسب و کار آسان‌تر می‌شود!
با شاخص‌های باسلامی، کسب و کار آسان‌تر می‌شود!
اگر با شاخص‌های بانک جهانی نگاه کنیم می‌بینیم که کسب و کار سخت است؛ بویژه اکنون که با نرخ بالای بیکاری، رکود اقتصادی و مشکلات پر پیچ و خم قوانین و مقررات قانونی مواجه هستیم. اما می‌توان شاخص‌هایی از نوع دیگر و مرتبط با بازارهای اجتماعی و مردمی پیدا کرد و به سهولت فضای کسب و کار امید داشت!

هزارقصه از زبان غرفه‌دارها

بیستون را عشق کند و شهرتش فرهاد برد

قصه کسب و کار حامد طاهری، هنرمند قلم زنی روی چوب از زبان خودش

وقتی در سال 84 برای گذراندن خدمت سربازی به اراک آمدم، اتفاقی خوبی افتاد. بهترین اساتید این فن در حجره‌ها بودند و از اقبال خوب ما پسرعمه‌ام هم که قبلاً آموزش نمی‌داد آن سال آموزش منبت داشت و من در اولین دوره آموزش منبتش بودم.... بعد از چهارده سال هنوز براده‌چوب‌های کارهای اولم را دارم که پیش پسرعمه‌ام شروع کرده بودم. برای کسب مهارت آن ‌قدر تمرین می‌کردم که دستم پینه‌بسته بود. سه ـ چهار کار اولم، مثل بچه‌هایم هستند و اصلاً برای فروش نمی‌گذارم....

از اینجا: قصه کامل کسب و کار هنری حامد طاهری را از زبان خودش بخوانید.

آن فروش فراموش ناشدنی

هر کسی که کسب و کاری دارد و با مشتری سر و کار دارد، حتما خاطره‌ای ویژه هم از فروش دارد. مطالب زیر بخشی از خاطره‌های فروش غرفه‌دارهای باسلامی است. اگر غرفه‌دار باسلامی هستید و خاطره‌ای از فروش دارید که هیچ وقت یادتان نمی‌رود، آن را در  غرفه‌تان منتشر کنید و به ما خبر دهید تا در اینجا منتشر کنیم.

هزارقصه از زبان مشتری‌ها

شما هم اکانت اینستاگرام دارید؟ عکس و قصه محصولی که از باسلام خریده‌اید را در اینستاگرام خودتان منتشر کنید و یک کد تخفیف ۱۵ درصدی هدیه بگیرید.
اطلاعات بیشتر را در صفحه اینستای باسلام ببینید. 


نماد اعتماد الکترونیکی
بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست