درباره ما

باسلام یک بازار آنلاین و شبکه اجتماعی است برای عرضه محصولات خانگی، سنتی و محلی از سراسر ایران. اینجا می‌توانید محصولات خاصی را پیدا کنید که در بازارهای دیگر، کمتر پیدا می‌شود. این محصولات را مستقیما از خود تولیدکننده‌ها یا واسطه‌های خوب می‌خرید. اکثر این محصولات، حال و هوای خودمانی، روستایی و غیر صنعتی دارند و بسیار دوست‌داشتنی‌اند. محصولاتی که در این بازار پیدا می‌کنید معمولا برندهای ناشناخته‌اند، ولی به طرز ویژه‌ای خاطره‌انگیزند؛ چون تجربه خرید متفاوتی را برای آدم‌ها رقم می‌زنند. چند وقت که در باسلام باشید، متوجه این تفاوت خواهید شد.

بازار باسلام به بازارچه‌های مختلف تقسیم شده است و در هر بازارچه، راسته‌های مختلفی وجود دارد و در هر راسته، تولیدکننده‌ها و فروشنده‌های زیادی غرفه‌ دارند. غرفه‌ها را خود تولیدکننده‌ها و فروشنده‌های محصولات مدیریت می‌کنند؛ خودشان محصول می‌گذارند، خودشان سفارش می‌گیرند و خودشان محصولات را با پست برای خریداران ارسال می‌کنند. البته در همه این فرایند، واحد خدمات مشتریان باسلام همراه فروشندگان و خریداران است تا رضایت خرید و فروش را برای همه کاربران تضمین کند.

خرید از باسلام

خرید از باسلام خیلی ساده است فقط کمی هیجان دارد! می‌توانید در صفحه اول، مروری بر آخرین‌های بازار داشته باشید یا اینکه در بازارچه‌های مختلف مواد غذایی، صنایع دستی، آرایشی بهداشتی و... بچرخید و با استفاده از ابزارک‌های مختلف، بالا و پایین بازار را بگردید. اگر هم دنبال محصول مشخصی هستید که می‌توانید از کادر جست‌وجو استفاده کنید.

غرفه‌گردی هم یکی دیگر از راه‌های گشت‌وگذار در باسلام است. قصه غرفه‌داران را در پایین غرفه‌هایشان بخوانید و با کسب‌وکار و محصولاتشان آشنا شوید و روح جاری در کارهایشان را ببینید و بپسندید و انتخاب کنید. اکثر غرفه‌داران باسلام تولیدکننده‌اند، ولی غرفه‌هایی که واسطه فروش‌اند هم با واسطه‌های معمولی فرق دارند؛ قصه‌ واسطه‌ها را هم می‌توانید بخوانید و این تفاوت را لمس کنید. اکثر واسطه‌های غرفه‌دار در باسلام را می‌شود با عنوان «کارشناسان منصف» توصیف کرد. کسانی که دغدغه محصولات سالم را دارند و روابطشان با تولیدکننده‌ها، روابط ویژه‌ای است.

می‌توانید با استفاده از ابزارهای در نظر گرفته شده در غرفه‌ها، با صاحبان غرفه‌ها گفت‌وگو کنید و ازشان سؤال بپرسید یا محصول خاصی را اگر ندارند، به آن‌ها پیشنهاد دهید و... . خلاصه که بهترین راه خرید از باسلام، دل دادن به قصه کسب‌وکارها و غرفه‌ها و شناخت زیر و بم محصولات است. در واقع، در باسلام محصولی را می‌خرید که خودش و تولیدکننده‌اش را به خوبی می‌شناسید. 

فروش در باسلام

شما هم می‌توانید کسب‌وکار خودتان را در باسلام داشته باشید. کافی است محصول ایرانی باکیفیت و سالمی داشته باشید که با حال و هوای اینجا سازگار باشد. غرفه‌ خودتان را ثبت کنید و خیلی زود، تیم باسلام غرفه شما را بررسی می‌کنند و اگر با قوانین بازار هماهنگ باشد، غرفه‌تان را فعال خواهند کرد. بعد هم خودتان سفارش می‌گیرید و محصولات را با پست برای مشتری‌هایتان ارسال می‌کنید. احتمالا پرسش‌های زیادی به ذهنتان می‌رسد که طبیعی است. همه چیز درباره غرفه‌داری در باسلام را بخوانید و کسب‌وکارتان را همین امروز آغاز کنید.

باسلام فقط برای خرید و فروش نیست

باسلام فقط جای خرید و فروش نیست؛ چون یک بازار اجتماعی است. جایی است برای دوستی آدم‌ها در بستر کسب‌وکار. کاربران دیگری را که کسب‌وکارشان به سلیقه شما نزدیک است، دنبال کنید و با آن‌ها گفت‌وگو کنید. درباره کار و بارشان نظر بدهید و به رشدشان کمک کنید. در خلال این ارتباط‌ها می‌توانید مهارت خریدتان را افزایش دهید، محصولات ناب را پیدا کنید و اگر خودتان هم به جمع غرفه‌دارها پیوستید، اینجا می‌توانید مشتری‌های وفادار پیدا کنید و به کمک آن‌ها محصولات و کسب‌وکارتان را ارتقا دهید.

اگر هنوز شغل خودتان را ندارید یا تا کنون اهل تولید نبوده‌اید، باسلام یک فضای بسیار مستعد و حاصلخیز برای پیدا کردن ایده‌های شغلی جدید و خارق‌العاده است. بسیاری از غرفه‌داران باسلام، در اینجا اولین تجربه کسب‌وکارشان را رقم زده‌اند و به موفقیت‌ رسیده‌اند.

قصه‌های بازار

باسلام یک بازار هزارقصه است. هر کدام از اهالی بازار، قصه خودش را دارد؛ غرفه‌های باسلام پر از قصه‌ها و ماجراهای شنیدنی است؛ قصه‌ تلاش‌ها و شکست‌ها و موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها. قطعا در میان قصه‌ها، برای شما هم حرف‌های شنیدنی پیدا می‌شود. دل بسپرید به  غرفه‌ها و قصه‌هایشان و بگذارید، شور و هیجان کسب‌وکارهای خانگی و خرد ایران، شما را با خودش ببرد به یک دنیای زیباتر؛ به جایی که زندگی ارزش جنگیدن و تلاش دارد و رشد، اتفاق ثابت زندگی آدم‌هاست. باسلام، جهان جای بهتری است.