با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

برای راحت تر شدن ارسال کالا چه کار کنم؟(شرحی بر انبار مرکزی پست)

یکی از کارهای سخت البته شیرین برای شما در باسلام ارسال کالا به نقاط مختلف کشور بوده
خود ارسالش و اینکه دارید این محصول رو میفرستید برای مشتری قاعدتا شیرین بوده
ولی بسته بندی خوب محصول و رفتن به پست و وارد کردن کد مرسوله پستی در سیستم احیانا براتون سخت بوده. این وسط هم اتفاقات دیگه ای هم می افتاد. مثلا وقتی میرفتید پست و میخواستید کالاتون رو ارسال کنید مامور پست کالای شما رو قبول نمیکرد و شما ناراحت برمیگشتید.

اون غرفه دارهایی که هیچ وقت خسته نمیشدند از مشکلات بالاخره یه راهی پیدا میکردند و محصول رو برای مشتری میفرستادند ولی بعضی ها هم که کم حوصله تر بودند قید این سفارش رو میزندند و کلا ارسال نمیکرند و بعدا هم کالا رو از توی غرفشون حذف میکردند
خیلی ها هم وقتی کالا رو ارسال میکردند نگرانی داشتند که خوب بسته بندی کردند یا نه و یا انکه محصول دست مشتری میرسه یا نه.
این تا اینجای داستان
از الان به بعد مهم تره
 

 

 • انبار مرکزی پست قم
  ما با هماهنگی که در قدم اول با پست مرکزی شهر قم انجام دادیم به یک مدل خوب برای راحتی کار شما رسیدیم.

در واقع روال کار اینطوریه که پست مرکزی یک انبار کوچکی رو به هر کدوم از غرفه دارهای باسلام در اداره پست اختصاص میده. یعنی انگار که شما رفتید و یه انبار مختصر و مفید وسط خود پست گرفتید. شما هر ماه یا هر چند هفته محصولات خودتون رو ارسال میکنید برای پست مرکزی قم و این محصولات شما میرود و در همان انبار شما جا خوش میکند و از این به بعد وقتی که از غرفه شما خریدی انجام میشه شما دیگه درگیر رفتن به پست و بسته بندی و بقیه ماجرا ها نیستید و خود مامور محترم پست می روند و از انبار شما، کالای شما رو جدا کرده و یه بسته بندی ویژه و خوب میکنند و ارسال میکنند.
یه همین راحتی

یه اتفاق خوب دیگه هم این وسط میفته و اون اینکه مشتری راحت تر میتونه از چند تا غرفه خرید کنه. چون اینطوری همه خریدهاش با هم بسته بندی شده و یکبار در خونه مشتری میره و نیاز نیست که منتظر بسته های مختلف از شهرهای مختلف باشه.

 

 • حق مقر

حالا یه اتفاق خوب دیگه هم برای اون غرفه دارهایی که در شهر قم هستند هم میفته. غرفه دارهای ساکن در شهر قم دو تا گزینه دارند. میتونند هم محصولاتشون رو به انبار مرکزی پست قم بفرستند که کارشون راحت تر میشه و هم میتونند از حق مقر استفاده کنند.
حق مقر به این صورت است که وقتی از غرفه شما خرید انجام بشه مامور پست روز بعدش قبل از ساعت 9 صبح میاد دم منزل، کارگاه و یا مغازه شما که تو خود شهر قمه و محصول رو از شما بدون بسته بندی تحویل میگیره و میبره و خودشون بسته بندی و ارسال میکنند. حق مقر ممکنه برای همه خوب نباشه مخصوصا برای اون غرفه دارهای قمی که خرید از غرفشون زیاده و ممکنه باز براتون خسته کننده بشه که هر روز مامور پست بیاد سر کار شما و محصول رو بگیره ولی این هم به عنوان یه راهکار کمکی دیگه برای ارسال کالا هست.

 


فقط چند تا نکته

 • از این به بعد در واقع کار شما این میشه که انبار خودتون رو چند وقت یکبار شارژ کنید تا موجودی انبارتون کم نشه
 • کالا زیاد انبار نفرستید که بمونه و بر اساس تجربه سفارش کالا، از هر کدوم یه تعدادی رو با هماهنگی واحد لجستیک باسلام ارسال کنید
 • در حال حاضر انبار مرکزی پست قم انبار سرد ندارد البته مجهز و خنک بوده و دارای دمای 15 درجه می باشد. یعنی کالاهایی که توی این دما خراب نم یشوند رو میتونید انبارداری کنید.
 • در حال حاضر این طرح در شهر قم اجرا میشه چون غرفه دارها بیشتر از این شهر بودند و قاعدتا شهر بعدی شهری خواهد بود که غرفه دارهای بیشتری توی باسلام داشته باشه
 • فقط محصولاتی رو میتونید وارد انبارتون کنید که قبلش توی غرفه خودتون و در سایت موجود باشه
 • محصولاتی رو که به انبار قم میفرستید مشخص باشند و روی آن ها برچسب کالا خورده باشد تا مامور پست در ارسال کالای شما دچار اشتباه نشود
 • موجودی محصولاتتون در غرفه باید بر اساس موجودی انبار مرکزی پست باشد و شما باید این موجودی رو ویرایش و بر اساس تعداد کالاهایی بکنید که در انبارتون دارید.

 

نحوه ارسال کالا به انبار پست مرکزی قم

 1. شما اگر محصولات خودتون رو، در هر شهری که هستید با پست ارسال کنید نیاز نیست که هزینه ای پرداخت کنید و فقط کافیه که روی مرسوله پستی خودتون بزنید کرایه در مقصد و آدرس انبار مرکزی شهر قم رو وارد کنید
 2. اگر امکان ارسال عمده و چندتایی محصولاتتون با پست وجود نداره میتونید کالاهاتون رو با اتوبوس و یا باربری بفرستید و تلفن واحد لجستیک باسلام رو بدید و ما کمکتون میکنیم که محصولاتتون وارد انبارتون بشه  برای راهنمایی بیشتر و هماهنگی ارسال کالا میتونید با شماره های زیر در ارتباط باشید:
  آقای محمدوست: شماره ثابت 02532814425 / @Mohammaddust
  آقای عساکره: @basalam_asakere1404
21 مرداد 1396 نوشته : سجاد عساکره دسته : کارگاه ارتقا و بهبود غرفه , سوالات کاربران

نظرات سایر کاربران
علی شاه قلعه
علی شاه قلعه
علی شاه قلعه
خسته نباشید واقعا ایده فوق العاده ای هست
نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;