با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

چطور به باسلام اعتماد کنم؟

اگر تازه با باسلام آشنا شده باشید، این سؤال خیلی طبیعی است که چطور می‌توانید به باسلام و کسانی که محصولاتشان را برای عرضه گذاشته‌اند، اعتماد کنید. اگر سبد خرید را پر کردید و رفتید به درگاه بانک و پرداخت کردید و نشستید توی خانه به انتظار... و بعد از مدتی هیچ خبری نشد چه؟ اصلا این‌ها کی هستند؟ خب. این سؤال‌ها کاملا بجا و درست‌اند و حتما باید قبل از خرید از باسلام، جوابش را داشته باشید. پس بیایید اول کمی درباره باسلام بدانیم...

باسلام چیست؟
باسلام یک بازار اجتماعی است برای خرید و فروش محصولات عمدتا سنتی و طبیعی که معمولا توسط تولیدکننده‌های خانگی، کارگاهی و محلی از سراسر ایران تولید می‌شوند. هر تولیدکننده‌ای غرفه و فروشگاه مخصوص به خودش را دارد و غرفه‌اش را خودش مدیریت می‌کند. در واقع، وقتی شما محصولی را سفارش می‌دهید، سفارش شما مستقیما به دست تولیدکننده می‌رسد و او محصول را برای خود شما ارسال می‌کند. برای اطلاعات بیشتر درباره اینکه باسلام چیست، می‌توانید درباره ما را بخوانید و برای اینکه بفهمید باسلام چطور کار می‌کند، اینجا را ببینید.

باسلام چطور کار می‌کند؟
شیوه کار باسلام و باسلامی‌ها این طور است که وقتی خریدار به یکی از غرفه‌دارها سفارش می‌دهد، همان موقع از طریق درگاه بانک، مبلغ فاکتور را پرداخت می‌کند. ولی باسلام برای اینکه رسیدن محصول به دست مشتری و رضایت او را تأمین کند، صبر می‌کند تا محصول به دست مشتری برسد و مشتری از خرید خودش اعلام رضایت کند. وقتی محصول به طور سالم به دست مشتری رسید، باسلام برای انتقال پول سفارش به حساب تولیدکننده اقدام می‌کند. پول خریدار در این مدت در یک حساب قرض الحسنه می‌ماند و هیچ سودی به آن تعلق نمی‌گیرد. به بیان دیگر، این کار به هیچ وجه جزء منابع درآمدی باسلام نیست و صرفا جهت ایجاد یک تضمین طرفینی انجام می‌شود؛ یعنی مشتری خیالش راحت باشد که تا سفارشش را تحویل نگرفته، پولش تحویل فروشنده نمی‌شود؛ و فروشنده خیالش راحت باشد که وقتی سفارش آمده، پول سفارش پرداخت شده و لازم نیست برای دریافت پولش دنبال سفارش‌دهنده برود. برای اطلاع از جزئیات حقوقی ماجرا می‌توانید قوانین و مقررات حقوقی باسلام را با دقت بخوانید.

مجوز و ثبت و هویت قانونی باسلام چیست؟
بازار باسلام را شرکت «تدبیر و توسعه جوامع سلام» مدیریت می‌کند که به عنوان یک واحد فناور در مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری استان قم ثبت شده و دفتر اصلی باسلام هم در محل پارک علم و فناوری استان قم واقع شده [بر روی نقشه ببینید] و دفتر خدمات مشتریان هم در تهران [روی نقشه ببینید] است. همه امور حقوقی و قانونی مرتبط با باسلام از این طریق انجام می‌شود. حتی اگر دوست داشتید، بد نیست تلفن را بردارید و با شماره تلفن‌هایی که در سایت مرکز رشد هست، با پارک علم و فناوری تماس بگیرید و درباره باسلام پرس‌وجو کنید. اگر این کار را بکنید به نفع ما هم هست ;)

نکته دیگر اینکه سایت باسلام، «نماد اعتماد الکترونیکی» وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت را دارد که یعنی هویت حقوقی و حقیقی دست‌اندرکاران باسلام، توسط این وزارتخانه احراز شده است. باسلام همچنین لوگوی احراز هویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد که می‌توانید گواهینامه‌اش را در آدرس متعلق به این وزارتخانه ببینید.

ولی آیا با این حرف‌ها دل آدم قرص می‌شود؟
نه. طبیعتا نه. من از ارومیه، زابل یا سمنان بلند شوم بیایم دفتر شما که بتوانم اعتماد کنم و از باسلام خرید کنم یا محصولم در باسلام عرضه کنم؟ اگر تشریف می‌آورید که قدمتان بر چشم. اینجا همه خوشحال می‌شوند. اما برای اعتماد کردن، یک راه نزدیک‌تر و سریع‌تر و مطمئن‌تر هم هست. آدم‌ها! باسلام از یک مجموعه خیلی بزرگ از آدم‌ها (چند هزار نفر) تشکیل شده که صدها نفر از آن‌ها معمولا در دسترس‌اند و می‌شود با آن‌ها صحبت کرد و تجربه ارتباط آن‌ها با باسلام را شنید و ارزیابی کرد.

باسلام، در درجه اول جایی برای آشنایی آدم‌‌ها با همدیگر است. در واقع تفاوت باسلام با یک فروشگاه اینترنتی در همین است که اینجا می‌شود آدم‌ها را دید و با آن‌ها گفت‌وگو کرد و با آن‌ها دوست شد و ازشان یاد گرفت و بهشان یاد داد. در حال حاضر، چند صد نفر تولیدکننده و غرفه‌دار از سراسر ایران در باسلام حضور دارند که هر کدام قصه خودشان را دارند، محصول خودشان را دارند و از قضا، قصه زندگی و محصولشان را در غرفه‌هایشان منتشر کرده‌اند. مثلا بروید آخر این صفحه و داستان زندگی انیس آذین را بخوانید. خانم سوادکوه و دار و دسته‌ عروسکی‌اش هم در غرفه گشتا هنر کلی داستان دارند؛ یکی از یکی شنیدنی‌تر. هوس خوراکی هم اگر کرده باشید، می‌توانید سری به غرفه فرزاد میرشکاری بزنید.

خلاصهٔ حرفم اینکه باسلام یک فروشگاه زنجیره‌ای نیست که فقط یک سری محصول را توی قفسه‌های یک‌شکل و بی‌روح چیده باشند و عده‌ای هم در سکوت و بیحالی و بی‌حوصلگی، مایحتاجشان را بریزند داخل سبد چرخدار و هلکّ و هلک بروند پای صندوق و حساب کنند و عزا بگیرند که حالا این همه کیسه خرید را چطور ببرند خانه. در باسلام خریدارها با تولیدکننده‌ها آشنا می‌شوند، گفت‌وگو می‌کنند، درباره شیوه تولید محصولاتشان پرس‌وجو می‌کنند، از خریدارهای دیگر درباره تجربه خرید محصولات می‌پرسند و بعد هم که خرید کردند، تازه اول داستان است؛ راه می‌افتند دنبال تولیدکننده و پیشنهادها و انتقادهایشان را به گوش تولیدکننده می‌رسانند. گاهی سفارش می‌دهند که یک محصول را جور دیگری برایشان درست کند. خلاصه... ماجرا دارد.

اگر اولین بار است آمده‌اید باسلام و هنوز اعتماد ندارید برای خرید کردن یا برای راه‌اندازی غرفه... عجله نکنید. بروید حسابی توی غرفه‌ها بچرخید، داستان‌ محصولات را بخوانید، داستان آدم‌ها را بخوانید، برایشان زیر محصولات یا غرفه‌ها کامنت بگذارید، سؤال بپرسید و ببینید چه می‌شود. بعد اینکه من پیشنهاد می‌کنم صفحه باسلام را در اینستاگرام دنبال کنید؛ به خصوص در استوری‌هایش بهتر می‌توانید تیم مدیریت باسلام را بشناسید. کانال تلگرامی باسلام را هم ببینید، تا در جریان آخرین اتفاق‌های باسلام قرار بگیرید. از همه مهم‌تر، همین الان بیایید باشگاه مشتریان باسلام. اینجا بیشتر از هزار نفر عضوند و درباره تجربه زندگی‌شان در باسلام صحبت و گفت‌وگو می‌کنند. آدم‌های شبیه خودتان را پیدا کنید و از آن‌ها بپرسید که باسلام برای آن‌ها چه معنایی دارد و زندگی در باسلام یعنی چه. بحث اعتماد نیست فقط... ؛ چون احتمالا اعتماد، اولین چیزی است که در باسلام  پیدا می‌کنید. هزار باده ناخورده در رگ تاک است. 

با همه این حرف‌ها اگر تلفنی راحت‌ترید، این شماره دفتر باسلام است. ۲۶۷۰۷۸۶۷-۰۲۱. با ما تماس بگیرید. از شنیدن صدایتان خوشحال خواهیم شد.

07 مرداد 1396 نوشته : حامد آقا جانی دسته : یادداشت

نظرات سایر کاربران
نام
نام
نام
واقعا بازار اجتماعی خوب و کاملی هستش.این حیشه حمایت از تولید کننده بدون شعارهای الکی.ممنون از ایده زیبا و سازندتون
بدایه
بدایه
بدایه
سلام. من مدتی میشه که با سایت شما آشنا شدم، ولی هنوز نتونستم خریدی انجام بدم.
خیلی دوست دارم که بتونم توی سایت شما غرفه داشته باشم و کاپ کیک های خونگی خودمو بفروشم، ولی چون بچه هام کوچیک هستن و خیلی سرم شلوغه، می دونم که فرصت تامین سفارش مشتری های احتمالیم رو ندارم. بنابراین دارم برنامه ریزی می کنم که چند سال دیگه این کارو بکنم.

لطفا تا چند سال دیگه دوام داشته باشین و مثل خیلی دیگه از ایده های جدید، یهو نابود نشین ... متشکرم
سیدحسین موسوی
سیدحسین موسوی
سیدحسین موسوی
سلام محصولات خوبن قیمتها هم خوبن نسبتا
عاطفه
عاطفه
عاطفه
سلام، همایت از کارهای خانگی عالیه.
امیدوارم موفق باشید 🌹
عسل
عسل
عسل
این طرح دوست جان عالی هست
یاس سپید
یاس سپید
یاس سپید
سلام.من بتازگی از غرفه برگ و بار چیپس میوه م رسیده از همه نظر خوب و عالی بود.بی صبرانه منتظر رسیدن خریدم از غرفه کاکتوسیا هستم

بسیار مشتری مدار و پاسخگو و پیگیر هستین

موفق باشید
طیبه
طیبه
طیبه
باسلام،سهمی در حمایت از تولیدات ایرانی داره.
امیدوارم این کار سالیان زیادی دوام داشته باشه🌺
نام
نام
نام
سلام خیلی گروه خوب وباحالیه.ممنون وسپاس
مریم
مریم
مریم
من رشتم گرافیک هست و دوست دارم تابلو ها و تصویرسازیامو اینجا به نمایش بزارم ممنون از ایجاد این سایت فک میکنم یه فضای خوب برای اشتغال زایی مخصوصا برای ما خانوم ها باشه
کوثر
کوثر
کوثر
سلام خدمت تمام با سلامی های عزیز.ممنون از برنامه خوبتون که باعث اشتغال زایی و کسب درامد میشه.بنظرم برنامتون خیلی خوبه و هدیه دوست جان هم جذاب تر و عالی ترش کرده.من با اعتماد کامل از همه ادمین های زحمتکش و همچنین خلاق به تازگی غرفمو افتتاح کردم و امیدوارم بتونم هم خودم پیشرفت کنم هم مشتریامو راضی کنم
زینب
زینب
زینب
واقعا طرح و ایده ی جالبیه، یه جورایی حمایت از مشاغل خانگی هم محسوب میشه
علی شاه قلعه
علی شاه قلعه
علی شاه قلعه
متن بسیار عالی ممنون اقای اقا جانی
نام
نام
نام
چه جالب و بامزه
مصطفوی
مصطفوی
مصطفوی
سلام از اینکه اینجا محصولات ارگانیک بفروش میرسه خیلی خوشحالم وسر فرصت میخوام تجربه ی خرید از همه محصولات رو داشته باشم کارتون واقعا عالیه
مصطفوی
مصطفوی
مصطفوی
سلام از اینکه اینحا محصوبات ارگانیک به فروش میرسه واقعا خوشحالم ودوست دارم درفرصت مناسب تجربه ی خرید این محصولات رو داشته باشم
فرزانه
فرزانه
فرزانه
سلام.مرسی از سایت خوبتون.خیلی ایجاد انگیزه میکنه واسه کسایی که توانایی دارن اما جرات عملی کردنش رو ندارن.با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما و همه ی اعضاء.
ashraf
ashraf
ashraf
سلام. خیلی ایده جالب و بروزی هست. من بسته چیپس میوه رو دریافت کردم عالی بود.
فرشته های نمدی
فرشته های نمدی
فرشته های نمدی
سلام و خسته نباشید جانانه به تمام بچه های پر انرژی با سلامی و ممنون بابت طرح خیلی عالی دوست جان😊
نام
نام
نام
فقط میتونم بگم عالی هستین عااااالی. من به هرکسی که تولید کننده هست پیشنهاد میدم که تو باسلام غرفه داشته باشه و از دوستانم میخوام خریدهاشونو از باسلام بکنن. امیدوارم هر روز موفق و موفق تر باشید.
فرزانه
فرزانه
فرزانه
با سلام.واقعا ممنون بابت سایت خوبتون.ایده شما باعث ایجاد انگیزه واسه کسایی شده که توانایی دارن اما جرات یا توان عملی کردن و به نمایش گذاشتنش رو ندارن.با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما و همه اعضا
نرگس
نرگس
نرگس
این طرح دوست جان عالیه
نام
نام
نام
طرح دوست جان خیلی خوبه
عاطفه حیدری
عاطفه حیدری
عاطفه حیدری
*سلام و درود*
باعث افتخار منه که توی باشگاه دوستان باسلام عضو شدم و میتونم از غرفه های مختلفتون دیدن کنم، خیلی عاااالیه**پایدار باشید.. با سپاس فراون( حیدری )
زینب
زینب
زینب
واقعا طرح و ایده ی جالبیه، حمایت از تولید داخلی و مشاغل خانگی، ممنونم
نام
نام
نام
باسلام
بنظر من تیم باسلام یکی از بهترین و نوآور ترین تیم های استارت آپی هست که توی ایران وجود داره و دلیلش هم جواب و با انگیزه و ایده جذاب هستش که همه ی اغشار جامعه رو تحت تاثیر قرار میده
بابت تلاش های خوبتون واقعا ممنونم
فولادگر
فولادگر
فولادگر
کار خیلی قشنگیه . خصوصا در این زمانی ک خیلی ب خرید کالاهای ایرانی و حمایت از اون احتیاج داریم . خدا قوت
و اما گفتید تا زمانی که محصول دست خریدار نرسیده مبلغ ب حساب فروشنده واریز نمیشه ‌. ما چطور مطمئن باشیم که محصول دست ما نرسه و پول رو هم ب حساب باسلام واریز کردیم ...!
اسما
اسما
اسما
بنظرم باسلام سایت خوبیه مخصوصا به این دلیل که تنها مخصوص به یک نوع کالا نیست وخریدو راحت کرده. مطلب مفیدی بود
sh8
sh8
sh8
سلام به همه ی باسلامی های عزیز
از اینکه این بازار اجتماعی اینترنتی رو راه انداختین واقعا ازتون ممنونم
واقعا محصولات جذاب و جالبی توی غرفه های باسلام پیدا کردم
امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید
محمدحسین عرب
محمدحسین عرب
محمدحسین عرب
سلام
احسنت،چه ایده جالبی،امیدوارم موفق باشین،راستش رو بخواهین یه کمی بهتون حسودیم شد آخه ایده تون خیلی قشنگه فقط کاش روی تبلیغات بیشتر سرمایه گگذاری میکردید،بخصوص تلویزیون رو فراموش نکنید
موفق باشین
shiva
shiva
shiva
طرح دوست جان واقعاعالیه چیپس میوش معرکه بود
فاطمه
فاطمه
فاطمه
سلام به همه ی باسلامی ها.خیلی خوشحالم که کسانی هستند که به هموطن خودشون کمک میکنند که راحت تر محصولشونو بفروشن،هنوز فرصت خرید برام جور نشده ولی با تعریفایی که فامیلامون از محصولات خوبتون دارن قصددارم همین هفته یه سری از محصولاتتونو امتحان کنم .ممنون واقعا
رها
رها
رها
عالیه...من کلی سورپرایز شدم
Shirinbanoo
Shirinbanoo
Shirinbanoo
در طرح دوست جان، برای دوستم چیوس میوه فرستادم و بسیار راضی بودم.
دوست جان هم برای من موهیتو فرستاد.
اما
اگر می شد که از شرایط تهیه مواد غذایی که اینچنین اماده میشه ، اطلاع داشت خیلی بهتر بود و قطعا میزان خریدم بالاتر می رفت
M7
M7
M7
یک سالی هست ک باسلام رو میشناسم
واقعا شیوه کارکردش و فعالیت اعضاش رو دوست دارم
ريحانه
ريحانه
ريحانه
سلام وقتتون بخير واقعا اين شبكه محشره منم تو فكر هستم تا يه محصول توليد كنم و باهاتون همكاري كنم
عاليه🌺🙏🏻
پارسایی
پارسایی
پارسایی
سلام باسلام واقعا ایده جالبیه. حمایت از کالای ایرانی، اشتغالزایی و توجه به مواد غذایی سالم ویژگیهای خاص با سلامه.
نام
نام
نام
با سلام و خدا قوت خدمت با سلامی های عزیز.
به نظرم این یه کار خلاقانه هست و ابتکار جالبیه و برای اولین بار در ایران هست.ضمن اینکه یه نوع اشتغال زایی برای همه میتونه باشه و محصولات ارگانیک رو در اختیار مردم قرار میده و این عالیه.
من برای خریدهای اینترنتیم همیشه آدرس اون سایت رو در سایت enamad.ir قسمت کسب و کار های دادای نماد الکترونیک وارد می کنم و از مورد اعتماد بودن اون فروشگاه یا سایت مطمئن میشم.با سلام هم یکی از اون سایت های مورد اطمینانه 😊 هرچند روالش کلا فرق داره با فروشگاه های اینترنتی دیگه.
قراره اولین خریدمون تو این هفته برسه به دستمون.بی صبرانه منتظریم
میم
میم
میم
سلام با سلامیا :)
اینکه با سایتتون به کسب و کارهای کوچیک و خونگی و ملی رونق میدین خیلی خوب و جالبه
خدا قوت 👌🌼
 خانومانه
خانومانه
خانومانه
در بازار باسلام آسایش و اعتماد حاصل میشود
هنر خانومانه
هنر خانومانه
هنر خانومانه
فرصت خوبی برای عرضه هنر های ماخانوم ها
باران
باران
باران
من واقعا به سایت اعتماد پیدا کردم و میخوام محصولش رو تست کنم.
حسین گلاب
حسین گلاب
حسین گلاب
سایت باسلام به لحاظ فنی بسیار عالی است. امیدوارم تیم فنی باسلام همچنان قدرتمندانه به کارشان ادامه دهند.
هنر خانومانه
هنر خانومانه
هنر خانومانه
باسلام آسان ترین راه برای عرضه هنرهای خانومانه
Mohamadhosein
Mohamadhosein
Mohamadhosein
سلام.خدا قوت.خیلی کارتون عالی هست.مخصوصا قسمت حمایت از تولیدکننده های داخلی و اقتصاد مقاومتی.انشاالله خدا در این هدف قشنگ کمکتون کنه
هاجر زمانی
هاجر زمانی
هاجر زمانی
من از سایت های زیادی خرید کردم، بعضی ها فقط یه بار و بعضی چندین بار، با توجه به نوع محصولات باسلام و این که محصولات بدون واسطه دست مصرف کننده میرسن خیلی علاقه دارم و صدالبته اعتماد دارم که از سایت هم خرید داشته باشم
برام تجربه جدید و جالبیه
الهام
الهام
الهام
سلام ممنون از مجموعه خوبتون منم قصد دارم یه غرفه توی این مجموعه بسیار خوب ایجاد کنم. انشاالله موفق باشید
فاطمه
فاطمه
فاطمه
سلام به همه ی باسلامی ها
به نظرمن شبکه اجتماعی باسلام ،خیلی خوبه چون از تولید کننده های کشور خودمون حمایت میکنن واین یه ایده وفکر عالیه
امیدوارم که همه باسلامی ها موفق باشند وبه هدفای خوبشون برسند
میم
میم
میم
خیلی هم خوب. موفق باشید.
نفیسه قنبری
نفیسه قنبری
نفیسه قنبری
سلام
مشخصه که گروه پر تلاشی دارید، و به افراد پرتلاش میشه اعتماد کرد.
تلاش و دغدغه دو مورد پررنگیه که میشه تو این گروه دید.
نام
نام
نام
سلام خدمت باسلامی ها گروه هاون خیلی توپ وباحاله
محدثه واثقی
محدثه واثقی
محدثه واثقی
به باسلامی ها سلامی عرض میکنم و عرض خسته نباشید میگم
من به باسلام اطمینان دارم چون فکر میکنم با سلامی ها اول دنباله رو حرف اقا بودن و اینکه خرید ایرانی رو رواج بدن و این احساسم از نیتتون باعث میشه واقعا با انگیزه در خرید و حتی خوندن پیام ها باشم
از خداوند تو فیقات روز افزون تیم با سلام را خواستارم
علی
علی
علی
مشکل این است، چطور می توان به فروشنده کالا، مخصوصاً در مورد موادغذایی، اعتماد کرد!؟
امکان تقلب در موادغذایی بسیار راحت است، آیا «باسلام» کیفیت کالاهای عرضه شده را نیز تضمین میکند؟ یا فقط نقش واسطه فروش را دارد!
پاسخ از حامد آقاجانی:
اون چیزی که باسلام ضمانت می‌کنه، رضایت خرید مشتریه؛ نه کیفیت محصول. برای اطمینان از کیفیت محصول باید برید سراغ تجربه‌های قبلی و مشتری‌های دیگه‌ای که خرید کردند. با خود تولیدکننده می‌شه صحبت کرد؛ یعنی دسترسی به تولیدکننده‌ها وجود داره. خلاصه ماجرا اینکه اینجا شبیه بازارهای سنتی اداره می‌شه و شیوه پرس‌وجو و توصیه نفرات قبلی و طرد کردن متقلب‌ها به صورت اتوماتیک و بر اساس تجربه، حاکمه.
نکته اینجاست که مکانیزم‌های بازار صنعتی هم در مقاسه با این روش، چندان بی‌خطا نیستند. بعد از سال‌ها یک‌هو معلوم می‌شه که تولیدکننده‌های آبلیمو اصلا از لیمو استفاده نمی‌کنن برای تولید آبلیمو. یا مثلا معلوم می‌شه که فلان نوع دست‌کاری ژنتیکی یا کوددهی شیمایی که مجوز بهداشت هم داره، فلان ضررات جدی رو داره. یا فلان نوع سترون کردن بعضی از محصولات، باعث یک سری بیماری‌ها می‌شه. یعنی خلاصه، ضریب خطا در هر دو سیستم وجود داره. برای همین، اینم یک مدله.
نصیری
نصیری
نصیری
بنده از طریق محل کارم با باسلام آشنا شدم. جدیت درکار، صداقت و از همه مهمتر برنامه محوری و نگاه عمیق به آینده نشان از اتفاقی بزرگ و منحصر به فردی به نام باسلام است
علی محمدقاسمی
علی محمدقاسمی
علی محمدقاسمی
نوشته‌های آقای آقاجانی توی مجله باسلام خیلی خوبه. یه خلایی رو پر کرده. خلاء نگاه به باسلام از زاویه دید جامعه. خدا قوت
نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;