با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

چگونه از طریق سایت باسلام، غرفه‌ای را فعال و افتتاح کنیم؟


غرفه‌دار گرامی


سلام و درود فراوان؛ به بازار اجتماعی «باسلام» خوش آمدید. آماده‌سازی غرفه در سه مرحله انجام می‌گیرد:

1. ویرایش غرفه؛ 2. درج کالا؛ 3. ویژگی‌های کالا.

در ادامه، برای هر یک از این مراحل، توضیح کوتاهی آمده است تا به راحتی غرفه خودتان را آماده و افتتاح کنید.

 

ویرایش غرفه

مراحل ویرایش غرفه چنین است:


1.    پس از ورود به سایت، در پنجره «مدیریت غرفه من»، عنوان «نمایش غرفه من» را کلیک کنید.

 

 

 


2.    در صفحه اول غرفه، در بالای سمت راست صفحه، عنوان «ویرایش غرفه» را کلیک کنید.

 

 

 


3.    ویرایش غرفه، چهار پنجره دارد که در بالای صفحه مشخص است: اطلاعات غرفه؛ اطلاعات تماس؛ توضیحات تکمیلی؛ عکس و فیلم.

 

 

 

 


4.    اطلاعات غرفه: اکنون در این قسمت هستید. در این جا، چهار گزینه را باید کامل کنید: بارگذاری تصویر غرفه (تابلو بالاسر غرفه)، نام غرفه، خلاصه معرفی، نوع فعالیت.
تذکر: حتماً برای غرفه، از تصویر باکیفیت استفاده کنید. اندازه‌ مناسب برای غرفه‌ 1200 × 400 پیکسل است.

 

 

 


5.    اطلاعات تماس: با اطلاعاتی که در این قسمت می‌گذارید، مشتری‌ها با شما تماس می‌گیرند. چون باسلام، واحد ارتباط با مشتریان (تلگرام: @basalam_crm | تلفن: 02126707867) دارد، فعلاً می‌توانید این قسمت را کامل نکنید تا همه تماس‌های مربوط به مشتریان به صورت متمرکز انجام شود.

 

 


6.    توضیحات تکمیلی: در این جا شش عنوان قرار دارد: قصه محصول؛ درباره زندگی؛ درباره یک مکان؛ ارزشش را دارد؛ گواهی‌ها و تقدیرنامه‌ها؛ فرستادن کالا به نواحی.

 

 


7.    پنج قسمت اول از بخش توضیحات تکمیلی، از جهت بازاریابی محتوایی، نقش زیادی برای دیده شدن در جستجوهای اینترنتی و افزایش بازدیدکننده و احتمال بیشتر خریداران دارد. اگر در روز اول آماده‌سازی، این قسمت‌ها را کامل نکردید، در روزهای بعدی حتماً این قسمت‌ها را کامل کنید.


تذکر: خوب است قبل از تکمیل این پنج قسمت (قصه محصول؛ درباره زندگی؛ درباره یک مکان؛ ارزشش را دارد؛ گواهی‌ها و تقدیرنامه‌ها)، در بازار اجتماعی باسلام، چرخی بزنید و غرفه هایی را ببینید که قصه خودشان یا محصولشان را نوشته اند، یا درباره زندگی و محل کارشان یا گواهی‌نامه‌هایشان سخن گفته‌اند؛ سپس خودتان هم دست به کار شوید.

همچنین خوب است این مطلب را در مجله با سلام بخوانید: نوشتن یک متن درباره خودتان و کارتان: خودنوشت.


8.    در قسمت «فرستادن کالا به نواحی» اگر کالایتان را فقط به استان یا استان‌های خاصی یا شهر و شهرهای از آن استان‌ها می‌توانید ارسال کنید، در این قسمت مشخص کنید. و اگر می‌توانید به کل کشور ارسال کنید، لازم نیست هیچ یک از گزینه‌ها را تغییر دهید و همه استان‌ها را انتخاب کنید.

 

 


9.    عکس و فیلم: این قسمت «نگارخانه» غرفه شماست و بسته به سلیقه و علاقه خودتان می‌توانید عکس یا فیلم از گواهی‌نامه‌ها، تقدیرنامه‌ها، مکان تولید محصول و ... اضافه کنید.

تذکر: اگر همه این مراحل را انجام داده‌اید، روی عنوان «اعمال کردن» در پایین صفحه کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

 


 

درج کالا


مراحل درج کالا از این قرار است:


1.    در پنجره «مدیریت غرفه من»، عنوان «درج کالا» را کلیک کنید.

 

 


2.    صفحه درج کالا، سه پنجره دارد: اطلاعات کالا، توضیحات تکمیلی، عکس و فیلم.

 

 

 


3.    اطلاعات کالا: اکنون در این قسمت هستید. در این جا، هفت گزینه اول را باید کامل کنید. فعلاً به قسمت «سفارشی‌سازی هزینه فرستادن» کاری نداشته باشید.
تذکر: برای کالایی که قصد نمایش و فروشش را دارید، در گزینه «وضعیت»، عنوان «در دسترس» و در گزینه «پخش شود»، عنوان «بلی» را انتخاب کنید.

 

 


4.    در همین پنجره اطلاعات کالا، تصویر کالا را بارگذاری کنید. توجه کنید که تصویر کالا، باکیفیت و در اندازه مربع (مانند 555 × 555 پیکسل) باشد.
تذکر: قبل از درج کالا یا کالاها، تصاویر آن‌ها را انتخاب و به اندازه خواسته شده آماده ‌سازید.

 

 


5.    توضیحات تکمیلی: در این جا، باید خلاصه معرفی را با یکی ـ دو جمله کامل کنید. 155 کاراکتر از این بخش، همان توضیحی است که گوگل زیر عناوین نتیجه جستجو قرار می‌دهد.
همچنین با مطالعه راهنما (قرار دادن موس روی علامت سؤال)، قسمت‌های «متای چکیده» و «برچسب‌ها» را نیز کامل کنید. در صورت امکان، قسمت «معرفی کامل محصول» را هم کامل کنید.
تذکر: در این بخش، اگر قسمت‌های خواسته شده را کامل کنید، به افزایش بازدیدکننده صفحه محصول، یعنی مشتری‌های بالقوه، کمک زیادی کرده‌اید.

 

 


6.    عکس و فیلم: این قسمت «نگارخانه» محصول شماست و بسته به سلیقه و علاقه خودتان، می‌توانید عکس یا فیلم اضافه کنید.

تذکر: اگر همه مراحل را با هم انجام داده‌اید، حالا روی دکمه «اعمال کردن» در پایین صفحه کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

 

 


ویژگی های کالا


مراحل ثبت ویژگی‌های کالا عبارت است از:


1.    در بخش «مدیریت غرفه من»، عنوان «راهبری کالاها» را کلیک کنید.

 

 


2.    در صفحه راهبری کالاها، در پایان ستون افقی هر کالا، از طریق پنجره فهرستی، پنج امکان وجود دارد:

 

 


3.     در قسمت «دیدن کالا»، صفحه اول محصول را می‌بینید. اگر اشکالی مشاهده کردید، می‌توانید با کلیک روی «ویرایش»، به صفحه «درج کالا» بروید و اشکال را اصلاح کنید.
4.    در عنوان «ویرایش ویژگی‌های کالا» را کلیک کنید و همه گزینه‌ها را کامل کنید و سپس روی دکمه «اعمال کردن» کلیک کنید.
تذکر: قبل از کامل کردن ویژگی‌های کالا، می‌توانید محصولات مشابه کالای خودتان را در سایت باسلام ببینید و از عبارت‌های مشابه استفاده کنید.
5.    انبارداری: این قسمت خیلی مهم است و همه گزینه‌ها را کامل کنید و سپس روی دکمه «اعمال کردن» کلیک کنید. در این قسمت، اطلاعات انبارداری کالاها را می‌توانید مدیریت کنید.

 

 


تذکر: قسمت «زمان» تاریخ ثبت انبارداری است. در هر باری که قیمت و انبارداری را تغییر می‌دهید، می‌بایست زمان آن را نیز ثبت کنید. همچنین برای صفر کردن انباری و نمایش حالت «تمام شده» برای محصول، می‌بایست عدد منفی و برابر با جمع همه ورودی‌های انبار را وارد کنید. برای مثال، اگر برای محصول، در چند نوبت، تعداد 5 و 10 و 20 را وارد کرده‌اید، برای صفر کردن موجودی، عدد -35 را وارد کنید.

6.    حذف کالا: عملکرد این قسمت روشن است. ولی به جای حذف کالا، می‌توانید در «راهبری کالا / ویرایش»، وضعیت کالا را از «در دسترس» به «توقف تولید» تغییر دهید تا اگر بعداً دوباره خواستید این کالا را تولید کنید و بفروشید، لازم نباشد همه اطلاعات را از ابتدا وارد کنید.

 

 

 

تذکر مهم:

مراحل آماده‌سازی غرفه و افزودن یک یا چند کالا، حداقل شرایط برای افتتاح غرفه است و پس آن، مدیریت غرفه‌داری با افزودن محصولات بیشتر و تکمیل و اصلاح محتواها (متن، تصویر و فیلم) آغاز می‌شود که بر عهده غرفه‌دار است و البته همکاران باسلام برای مشاوره و رفع مشکلات در خدمت غرفه‌داران عزیز هستند.

20 تیر 1396 نوشته : مهدی خسروی دسته : کارگاه ایجاد و مدیریت غرفه

نظرات سایر کاربران
علی شاه قلعه
علی شاه قلعه
علی شاه قلعه
بسیار عالی سپاس از زحماتتون
نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;