با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

نحوه گلدار کردن کاکتوس

آموزش توسط غرفه کاکتوسیا

خوشبختانه نگهداری کاکتوس، برای اکثریت ما خیلی ساده و بی دردسر است، به طوری که حتی یک کودک هم با دانستن کمی اطلاعات، راحت می تواند از کاکتوس ها مراقبت کند. اما خیلی از ماها واقعا دلمان می خواهد کاکتوس هایی که از آن نگهداری می کنیم شکوفه بدهند و گلدار شوند.
البته حق هم داریم، واقعا گلهای کاکتوس بسیار زیبا هستند.

 

 

 

عاملی که گلدار شدن کاکتوس شما را تضمین میکند فقط اسید فسفریک است. لازم به ذکر است که اسید فسفریک، به غیر از گلدار کردن کاکتوس، به باردهی و میوه دهی گیاه هم کمک می کند.
اما خب برای این که این محرک (اسید فسفریک) در کاکتوس فعال شود، 2 شرط را برایش فراهم کنید.
🔹 1. دمای محیط
لازمه اینکه کاکتوس گل بدهد این است که گیاه بیدار باشد(یعنی به خواب زمستانی نرفته باشد). معمولا اگر دمای محیط از یک حد مشخصی پایین تر رود، رنگ کاکتوس، سبز تیره و قهوه ای می شود، اما برای بیدار کردن کاکتوس هایمان فقط کافی است دمای محیط را بالا ببرید. در حالت ساده، این کار را می توانید با گذاشتن گلدان در یک اتاقی از خانه که رفت و آمد کمتری دارید قرار دهید و دمای بخاری را تا حد قابل توجهی بالا ببرید. زمانی کاکتوس شما از خواب در می آید که رنگ آن به سبز روشن برود. (البته در فصول بهار و تابستان نیاز به بیدار نگه داشتن کاکتوس نیست بلکه در این فصول کاکتوس بیدار است و زمان رشد و گلدهی آن می باشد)
🔹 2. اسکلت کاکتوس محکم باشد.
نه تنها در کاکتوس ها، بلکه در همه ی گیاهان وقتی گیاه به گل می رود، گیاه مواد غذایی زیادی را مصرف می کند. پس برای اینکه کاکتوستان گل بدهد نیازمند این است که خار و اسکلت کاکتوستان قوی و محکم و استوار باشد. برای اینکار از عنصر پتاس برای کوددهی استفاده کنید.


.
🔹 شما می توانید از کودهای حاوی این دو ماده کاکتوستان را تغذیه کنید. بعد چند هفته، یک کاکتوس گلدار دارید!  تبریک!!

05 مرداد 1396 نوشته : سپهری دسته : راهنمای محصولات

نظرات سایر کاربران
مجید عباسی
مجید عباسی
مجید عباسی
عالی بود ،به نکات خوبی اشاره کردین
نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;