با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

روش استفاده از روغن کندش

 

روغن کندش به دلیل خواص دارویی که دارد باعث تقویت مو و ابرو و تحریک ریشه برای رویش مجدد مو می‌شود. برای این‌که نتیجۀ بهتری بگیرید، لازم است موارد زیر را رعایت کنید:

 

روش مصرف برای رشد موی سر و ابرو

برای گرفتن نتیجۀ مطلوب از روغن کندش به مدت شش تا هشت ماه به طور مداوم و هر هفته سه بار روی سر خورد بمالید و بعد از 20 دقیقه سر خود را بشویید. شاید در روزهای ابتدایی ریزش مو ادامه داشته باشد اما نگران نشوید و به مصرف ادامه دهید تا نتیجۀ دلخواه را ببینید. پس از 2 ماه کرک‌های ریزی رو روی پوست سر خودتان ببینید. ممکن است در ماه‌های ابتدایی نیز تأثیر خوبی از استفادۀ این روغن ببینید، اما برای ماندگار شدن نتیجه بهتر است این درمان را تا شش ماه ادامه دهید. توجه داشته باشید که رشد عادی موهابین یک  تا یک ونیم سانتی‌متر درهر ماه است؛ اما موهایی که در گذشته ریخته و مجدداً در حال رشد هستند، این مقدار رشد کمتر از یک سانتی‌متر است.

برای رشد مجدد ابرو، هر هفته سه شب ابروی خود را با شامپو بچه بشویید و بعد از خشک کردن آن مقداری روغن کندش را با پنبه روی ابرو ماساژ بدید و صبح ابرو را بشویید. مدت استفاده از روغن کندش برای ابرو و موی سر به یک میزان است.

 

چند نکته مهم در مورد نحوه استفاده از روغن کندش

 از نظر طب سنتی، کندش طبیعتی گرم دارد و اگر شما نیز از افرادی هستید که طبیعت بدنتان گرم است، نباید در هر هفته بیشتر از سه بار از این استفاده کنید! اما اگر سرد مزاج هستید استفاده از روغن کندش در هر هفته تا پنج‌ بار نیز مانعی ندارد.

پیشنهاد می‌کنیم در کنار استفاده از روغن کندش، علت ریزش موی خود را بشناسید؛ چرا که ممکن است بیماری شما بر اثر گرما، ازدیاد صفرا و یا بیماری‌های عصبی باشد. در این موارد بدون رفع آن علت اصلی ممکن است استفاده از روغن کندش به تنهایی نتیجۀ مطلوب را به همراه نداشته باشد.

 

یک راه دیگر برای استفاده از کندش

یک راه دیگر برای استفاده از فواید گیاه کندش، مخلوط کردن پودر ریشۀ آن با روغن زردۀ تخم مرغ است. برای این کار می‌توانید ۶۰ سی‌سی روغن زرده تخم مرغ را به همراه ۱۰ گرم کندش آسیاب شده مخلوط کنید و فواصل زمانی مختلف روی پوست سر بمالید. البته از آنجا که تهیۀ روغن زردۀ تخم مرغ کار آسانی نیست، پیشنهاد می‌کنیم از همان روش اول یعنی روغن کندش استفاده کنید.

 

چگونه از کندش در درمان سینوزیت استفاده کنیم؟

از بعضی از روغن های کندش می توان به‌ عنوان دارویی برای کمک به درمان سینوزیت استفاده کرد. کندش در ترکیب با گیاهان دیگر، عطسه‌آور و پاک کننده مخاط بینی و سینوس‌های پیشانی و سردرد مزمن است. برای این کار یک مثقال خربق سفید و گل بنفشه را با هم مخلوط کنید. به این شکل که کندش و خربق را کوبیده و کاملاً نرم نمایید و سپس با گل بنفشه مخلوط نموده و انفیه کنید. این کار باعث ایجاد عطسه‌های فراوان میشود. برای پایان دادن به عطسه‌ها بینی خود را با آب سرد بشویید.

هشدار: توجه داشته باشید که استفادۀ داخلی از کندش در فصل گرما و برای افرادی که مزاج گرم دارند بسیار خطرناک است. این کار ممکن است باعث تشنگی مفرط و اختلال حواس و درد شکم بشود. برای مداوای فوری آن سعی کنید استفراغ کنید و سریع به پزشک مراجعه نمایید.

25 تیر 1396 نوشته : تحریریه دسته : یادداشتهای استاد علی بهمنی

نظرات سایر کاربران
مهمانم
مهمانم
مهمانم
من که خریدم و تازه شروع کردم به استفاده، ایشالا که جواب بده
نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )