با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

نوشتن یک متن درباره خودتان و کارتان: خودنوشت

حالا که درخواست غرفه داده اید و اسم کاربری تان را ثبت کرده اید، برای اینکه غرفه تان در سایت قابل نمایش شود باید 2 کار ساده انجام دهید.

1- گذاشتن حداقل سه تا محصول و یا بیشتر (البته اگر تک محصولی یا دو محصولی باشید استثناست)

2- نوشتن یک متن درباره خودتان و کارتان

بارگذاری  محصول

بعد از درخواست غرفه و پذیرفته شدن در سایت باسلام اولین کار: بارگذاری حداقل سه محصول است. (هر چه بیشتر بهتر) فرقی نمی کند از طریق سایت یا اپلیکیشن، هر کدام که باشد با اسم کاربری و گذرواژه ای که دراختیار دارید وارد می شوید و محصول را بارگذاری می کنید. روند بارگذاری محصول روندی ساده است ولی با این حال اگر به مشکلی برخوردید می توانید به قسمت آموزش اپلیکیشن باسلام (از اینجا) مراجعه کنید. در بارگذاری محصول در انتخاب عکس ها کمی وسواس داشته باشید تا محصول خوب تان چهره خوبی در غرفه تان داشته باشد. (نکات آموزش عکاسی محصول از اینجا).

نوشتن یک متن درباره خودتان و کارتان (خودنوشت)

تا این مرحله قسمت مهمی از کار را انجام داده اید. به همین سادگی. ولی هنوز مهم ترین قسمت کار باقی مانده است. نوشتن خودنوشت. یعنی چند خط ساده درباره خودتان و کارتان. رویکرد و هویت بازار اجتماعی سلام (باسلام) کالامحور نیست. چون علاوه بر اینکه کالای اصیل و ایرانی شما بسیار مهم است از آن مهم تر هویت تولیدکننده و یا عرضه کننده محصول است. .

. پس چرا معطلید؟ چند خطی درباره خودتان بنویسید تا کالایتان دارای هویت شود.
.
کار ساده ای است و راه های متعددی دارد. ما یک راه ساده و کاربردی به شما پیشنهاد می کنیم. به پرسش های زیر پاسخ بدهید و جواب ها را پشت سر هم در یک متن بیاورید. نتیجه کار یک متن خوب برای معرفی خودتان و غرفه تان می شود

سوالات پیشنهادی:

درباره یک زندگی

1- اسم کامل تان، و اسم غرفه تان؟
2- در مورد اسم و نام خانوادگی تان چیزی می‌دانید؟
3- چند ساله هستید و چه احساسی به آن دارید؟
4- محل تولد و بزرگ شدن‌تان کجاست؟
5- چه احساسی به آنجا (محل تولد و بزرگ شدن) دارید؟ چرا؟
6- شغل شما (مرتبط با باسلام) چیست؟
7- آیا دوست دارید فرزندتان شغل شما را ادامه دهد؟ چرا؟
8- چطور شد که به این شغل علاقه‌مند شدید؟
9-  اقوام و آشنایان چه نظری درباره شغل شما دارند؟
10- آرزوی شما در مورد شغل شما چیست؟
11- تحصیلات و شغل‌های دیگری که تجربه کردید؟
12- از چه سنی وارد این کار شدید؟
13- سختی کارتان در چیه؟
14- آیا شغل سرمایه‌ی خاصی نیاز دارد؟ چگونه تهیه‌اش کردید؟
15- تجربه اولین فروش‌تان دقیقا کی بود؟
16- روش آشنایی با سایت باسلام و انگیزه‌ات از همکاری با این مجموعه چیست؟

درباره یک مکان

17- محل کارتان کجاست؟ درباره‌اش اگر حرفی دارید: (درباره ی یک مکان)

ارزشش را دارد..
18- ارزش‌مندی محصولات شما به چیست؟ (ارزشش را دارد...)


19- اگر حرف ناگفته‌ای داری؟ (در مورد کار، خودت یا هر چیزی که فکر می‌کنی لازم است و گفته نشده)

این هم یک نمونه متن که توسط یکی از غرفه دارها (صنایع غذایی آویسا) نوشته شده است:

من مجید عرب‌لو در یک خانواده سنتی و پر جمعیت به دنیا آمدم. در ۴ آذرماه ۱۳۶۷ در شهر هیدج استان زنجان به دنیا آمدم. پدرم کشاورز بود و در فصل زمستان هم به دامداری مشغول بود. هشت ساله بودم که بدلیل اینکه پدر و مادرم مذهبی بودند به شهر قم مهاجرت کردیم. البته فقط در ایامی که فصل کشت و کار نبود در قم می‌ماندیم و بقیه سال را به دلیل مشغله پدرم به شهر هیدج می‌آمدیم‌. خلاصه اینکه ما طول سال دائم در حال رفت و آمد بین قم و هیدج بودیم.
من از همان کودکی به باغداری علاقه‌مند بودم و از آنجایی که در قم بزرگ شده بودم و اهمیت آب را به خوبی می‌دانستم و یه علت اینکه در هیدج آب به وفور یافت می‌شد و به دلیل استفاده غیر اصولی کشاورزان از آب همیشه موجبات ناراحتی من را فراهم می‌کرد. به طوری که من امیدی به کشاورزی کردن نداشتم چون وقتی می‌خواستم هم کشاورزی کنم باید مثل دیگر کشاورزان عمل می‌کردم.
روزگار گذشت تا اینکه به خدمت اعزام شدم. در یگان خدمتی که بودیم با یکی از دوستان به نام حسن ابراهیمی آشنا شدم که از بخت و اقبال خوب من هم آذری زبان بود و هم باغی در نزدیکی‌های ما داشتند که به دلیل کمبود آب به صورت کاملا اصولی باغداری می‌کردند و به دلیل داشتن اطلاعات عمومی بالا در زمینه باغداری با ایشان صمیمی شدم و تقریبا در تمام طول خدمت با ایشان رفاقت خوبی داشتم. بعد از اتمام خدمت ایشان به همراه برادر دوقلوی خود که حسین نام داشت و ایشان هم دارای تجربه و علم زیادی در مورد باغداری اصولی بود به باغ ما (که یک باغ سیب بود و سال‌ها به دلیل اینکه رسیدگی نشده بود و به حال خود رها شده بود) آمدند و در مرحله اول هرس باغ ما را انجام دادند و باغ ما رنگ و حال بهتری به خود گرفت.
پس از چند ماه به دلیل اینکه منطقه ما دارای باغهای بی‌شماری بود و اکثر میوه‌ها و صیفی جات در منطقه ما یافت می‌شد و پس از تحقیقات فراوان ایده راه اندازی تولید چیپس میوه و ادویه جات به ذهنم رسید و قرار شد با برادران ابراهیمی این کار را آغاز کنیم. ابتدا با خرید دستگاه خشک کن و اسلایسر کار خود را آغاز کردیم و به مرور با درآمدهایی که هم از باغداری و هم فروش محصول به دست می آوردیم تولیدی خود را گسترش دادیم و هم اکنون با تولید حدود سی نوع محصول همچنان با انگیزه مضاعف در صدد گسترش کار و استقرار در شهرک صنعتی و تبدیل شدن به یک برند در سطح استان زنجان و حتی در کل کشور هستیم و برای رسیدن به اهدافمان یک لحظه هم درنگ نمی‌کنیم.
خدا را سپاس گذاریم که پس از حدود یک سال از همکاری ما سه نفر هم در زمینه باغداری و هم تولید محصولات به یک الگو در شهر خودمان تبدیل شده ایم. آرزوی ما ایستادن در رتبه اول تولید کنندگان نمونه کشوری و تبدیل شدن به صادر کننده برتر در کشور پهناور ایران است. در ابتدای شروع کار نظرات متناقضی را در مورد خود از طریق دوستان و آشنایان دریافت می‌کردیم که به مرور زمان توانستیم اعتماد دیگران را به خود و به کار خود کسب کنیم. ما برای شروع این کار در مرحله اول با بیست میلیون آغاز کردیم و به مرور با درآمدهایی که کسب کردیم کار را گسترش دادیم. همان طور که قبلا هم گفتم به دلیل اینکه ما اکثر میوه‌ها و صیفی جات را یا خودمان تولید می‌کنیم و یا از کشاورزان این منطقه تهیه می‌کنیم در صورت گسترش کارمان، هم موجبات اشتغال‌زایی همشهری‌هایمان فراهم می‌شود و هم با خرید محصولات کشاورزان موجب کسب در آمد برای کشاورزان محترم خواهد شد و باعث جلوگیری از بین رفتن محصولات کشاورزان زحمتکش خواهد شد.

 

بارگذاری متن خودنوشت در غرفه

وقتی که متن نوشته شد از طریق کاربری خودتان در از اپلیکیشن (گزینه ویرایش غرفه) یا سایت آن را در غرفه تان بارگذاری کنید. (از قسمت مدیریت غرفه/ نمایش غرفه من/ ویرایش غرفه من/ توضیحات تکمیلی/ درباره یک زندگی)

بعد از بارگذاری متن خودنوشت با باسلام تماس بگیرید و خیلی زودتر از آنچه که انتظارش را دارید شاهد نمایش غرفه تان در سایت باسلام باشید.

بعد از این مدیریت غرفه به طور کامل در اختیار خودتان است. کالاهای اصیل و سالم تان را مدیریت کنید. قیمت گذاری کنید، انبارداری اش را انجام دهید، سفارشات را ببینید و از حضور در بازار اجتماعی سلام (باسلام) لذت ببرید. کسب و کار پر خیر و برکتی داشته باشید.این آرزوی ماست.

19 تیر 1396 نوشته : احمد مدقق دسته : کارگاه ایجاد و مدیریت غرفه

نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;