با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

آموزش عکس برداری از زیورآلات و زوایای مهم در آنها

در عکاسی از زیورالات و جواهرات به جز قواعد کلی که پیش از این به آن اشاره داشتیم موارد اختصاصی تری هم برای گرفتن تصاویر جذاب مطرح است که به شما کمک می کند عکسهایی زیباتر بگیرید
1.  آماده سازی و گردآوری تجهیزات
شما برای گرفتن یک عکس خوب نیازی به تجهیزات پیچیده ندارید. می توانید از نور پنجره و یک رفلکتور کوچک برای شروع استفاده کنید و برای پس زمینه می توانید از یک رو تختی و یک تکه کاغذ، خاک و ... استفاده کنید.  چند نمونه از این پس زمینه ها :

           

 

2. ثابت نگه داشتن دوربین عکاسی یا موبایل
این  به شما کمک می کند تا کادر را دقیق تر انتخاب کنید و همچنین عمق میدان را با ظرافت بیشتری تعیین کنید و در نهایت به دقت فوکوس عکستان هم کمک می کند.

3. ایجاد نوری متعادل و لطیف
 بهترین مکان عکاسی خیلی نزدیک تر از آن است که فکرش را بکنید. پنجره ای در خانه پیدا کنید تا از آن نور خوبی بتابد و بتوانید نور آن را کنترل کنید، یک میز در آنجا بگذارید و استودیوی شما تقریباً آماده است. زمینه عکس شما می تواند یک فون سفید رنگ باشد، و در کنار آن از چند رفلکتور دست ساز استفاده کنید، و می توانید از چند آینه کوچک هم در کارتان کمک بگیرید.

- فقط یادتان باشد که نور رنگ دارد، و نور محیط را تغییر می دهد. اگر در پس زمینه دیوار قرمز رنگی دارید احتمالاً رنگ آن، کل محیط را تحت تأثیر قرار می دهد.
- نور ها را با هم تلفیق نکنید. اگر از نور طبیعی وارد شده از پنجره استفاده می کنید، تمام چراغ های محیط را خاموش کنید. می توانید از فلاش استفاده کنید، لامپ های تنگستن و یا فلورسنت، و هیچوقت این نور ها را با هم استفاده نکنید.

 

4. استفاده از خیمه عکاسی
با استفاده از خیمه یا چادر های نور (light tents) می توانید به راحتی از ایجاد شدن انعکاس های شدید نور در عکاسی از زیور آلات جلوگیری کنید.  یک خیمه نور ساده و قابل حمل بسازید تا با هر دوربین و منبع نوری بتوانید از آن استفاده کنید. زمانی که خیمه مخروطی شکل خود را ساختید، تنها نورپردازی مناسب و اندکی دست کاری لازم است که یک عکس خوب با نور مناسب از زیور آلات مد نظر داشته باشید.

- آموزش ساخت خیمه رو می توانید در اینجا دنبال کنید:  http://yon.ir/qgBEk

5. امتحان کنید، امتحان کنید و باز هم امتحان کنید!
-با پس زمینه های مختلف ( تیره، سفید، پارچه، محل استفاده و...)
-با زوایای نوردهی مختلف (بالا، پایین، کنار، طبیعی، با فلاش و...)
-با فوکوس های مختلف (دور ، نزدیک، مات کردن قسمتی از ان و...)
-با ترکیب های مختلف ( یکی، چندتایی و...)

21 تیر 1396 نوشته : سپهری دسته : کارگاه ارتقا و بهبود غرفه

نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;