با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

خبرنامه 6

پنج شنبه 9 آذرماه هوا انگار بهاری بود. غرفه‌دارهای برگزیده و کاپیتان‌های اولین دوره تازه‌نفس‌ها در کنار هم جمع شده بودند تا آخرین جمع بندی‌ها را در مورد مسابقه تازه نفس‌ها انجام بدهند. تجربه‌های قبلی را بالا و پایین کنند تا این بار با قدرت و کیفیت بهتری برگزار شود. 

 

 

صحبت هایی که در این نشست رد و بدل شد بیشتر حول محور چالش هایی بود که دوره قبل برای تیم ها پیش آمده بود. آماده سازی برای دوره جدید، راه های بهتر شدن آموزش، تبلیغات و تعامل غرفه دارها با هم. دریافت جایزه ها و تندیس های کاپیتان های دوره پیش و آیین درخت کاری هم از جمله برنامه های این دورهمی بود.

 

غرفه‌دارهایی که در این دورهمی شرکت کردند:

 

آقای ابراهیمی، غرفه آویسا

خانم ذوعلم، غرفه هنرهای فاما

خانم حاجی جعفری، غرفه شیرین بانو

خانم موسوی، غرفه  رنگین کمان

خانم سوادکوه، غرفه گشتاهنر

اقای شاکریان، غرفه وجیسنک

خانم عظیمیان، غرفه سارلی

خانم شبان ارزی، غرفه رهابافت

خانم اصغری، غرفه آرمتی

 

 

 

اما دوره دوم تازه نفس‌ها از امروز سوت آغازش زده شده و رقابتی پرهیجان بین 5 تیم شروع شده است. مرور کوتاهی به هر پنج تیم و کاپیتان‌هایش داریم.


تیم اوج به کاپیتانی سیده سمیه موسوی از غرفه رنگین کمان

خانم موسوی در قم زندگی می‌کند. مدتی در هنرستان تدریس می‌کرد ولی بعد از به دنیا آمدن فرزندش تصمیم می‌گیرد یک کار خانگی برای خودش دست و پا کند. با هنری که در خیاطی دارد کیسه‌های دست دوز در خانه درست می‌کند. انگیزه بالای تیم اوج، این گروه را از تیم‌های سرسخت این دوره ساخته است که رقابت پرهیجانی را در بازار ایجاد خواهند کرد.

تیم پیشتازان به کاپیتانی فرزانه شبان ارزیل از غرفه رهابافت
خانم شبان ارزیل اصالتا آذری است ولی یک سال است که در یزد زندگی می‌کند. خودش می‌گوید: «مهرماهی هستم و صلح و آشتی را بیش از هر چیزی می‌پسندم.» البته این دلیل نمی‌شود این کاپیتان و اعضای تیمش شور و هیجان نداشته باشند. جالب است بدانید خانم شبان تمام هنرقلاب بافی را بدون هیچ کلاس یا آموزش تخصصی یاد گرفته است و هنری که دارد به واسطه پشتکار سخت و استعدادش است.

تیم فراز به کاپیتانی ایمان یقطین از غرفه برگ و بار
آقای یقطین شیرازی است و ساکن کرج. تخصص اصلی او در زمینه بازاریابی و فروش است. همچنین عرضه میوه خشک با تنوع بالا که در کنار آن لواشک‌های سنتی و خانگی هم عرضه می‌کند. حالا که دختر کوچولویشان کم کم دارد از آب و گل درمی‌آید خانمش هم فرصت بیشتری دارد تا در کنار هم در زمینه خشکبار فعالیت کنند.


تیم همیاران به کاپیتانی محمدصادق شاکریان از غرفه وجیسنک و رقیه حاجی جعفری از غرفه هلیا
خانم حاجی جعفری دست سازه‌های چرمی می‌سازد. دست‌سازه‌هایی که آدم مشکل پسندی مثل محمدصادق شاکریان هم تحسینش می‌کند. در دوره قبلی این دو کاپیتان هم تیمی بودند و انگار می‌خواهند با استفاده از تجربه‌های دوره قبل حضور قدرت‌مندتری داشته باشند. بخصوص اینکه یکی از کاپیتان‌های دوره قبل یعنی آقای درخشنده از غرفه خونه به خونه به عنوان مشاور در این تیم فعالیت می‌کند.


تیم حس پرواز به کاپیتانی مجید عربلو و حسن ابراهیمی از غرفه آویسا
تیم حس پرواز به کاپیتانی غرفه آویسا دیگر برای همه شناخته شده است. تیم قهرمان دوره قبل که این بار هم چینش هوشمندانه‌ای داشته‌اند. دو نفر از کاپیتان‌های دوره قبل یعنی خانم سمانه انارکی از غرفه دکوگالری و خانم خسروی از غرفه روبانا به عنوان مشاور ارتقای محتوا، خانم کشاورزی از غرفه فامگرافیک به عنوان مشاور گرافیک و دو عکاس هم برای مشاوره عکاسی از این جمع، تیم قدرت‌مندی ساخته است.

 

 

ماجراهای آن فروش فراموش ناشدنی در مرحله داوری

 

و اما خداقوت و خسته نباشید به غرفه‌دارهایی در این رویداد شرکت کردند و ماجراهای جذاب و خواندنی در غرفه‌شان نوشتند. ماجراهایی که به یک فروش به یادماندنی‌شان مربوط بود.
این ماجراها در مرحله داوری است و همان طوری که وعده داده شده بود روز میلاد حضرت محمد، برگزیده نهایی اعلام می‌شود. هر چند متن تمام غرفه‌دارهایی که در این مسابقه شرکت کرده‌اند بعد از ویراستاری در کتابی منتشر می‌شود.

 

این هم اسامی کسانی که در این رویداد شرکت کرده‌اند به همراه نام غرفه‌شان:

سیده سمیه موسوی، از غرفه رنگین کمان

الهام سوادکوه، عروسک گشتاهنر

مهدی احمدی، فرآورده‌های روغنی جانوری

الهام حسینی، محصولات خانگی آنا

سمانه انارکی، دکوگالری

زینب حاجی جعفری از غرفه شیرین بانو

صابر از موسسه جهادی رضوان

مهتاب آذین آرا از غرفه ویترای مهتاب آرت

رویا منوچهری از غرفه عروسک‌های پویا و پونه

سمیه جمشیدی از غرفه تابلو فرش نهال

مجید عربلو از غرفه صنایع غذایی آویسا

لاوا، دست‌سازه‌های لاوا

پروین بدیع، نگارگری بدیع

 

12 آذر 1396 نوشته : باسلام

نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;