با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

یاد خانه‌ی مادربزرگ با شیرینی شربت سکنجبین می‌آید

درست است که شربت سکنجبین یادآور تابستان و گرمای سوزان است و خانه‌ی مادربزرگ. اما دلیل نمی‌شود پاییز و سوز و سرما که سر می‌رسد دیگر دلمان هوایش را نکند و از دیدنش ذوق‌زده نشویم.

شربت سکنجبین می‌تواند از همراهان همیشگی باشد اگر با طبع‌تان سازگاری داشته باشد. به خاطر ترکیب سرکه و عسل طبع خنکی دارد و برای کسانی که طبع بسیار گرمی دارند یا معده‌های نفاخ دارند بسیار مفید است. همچنین صفرا را برطرف می‌کند و التهاب ناشی از گرما را می‌کاهد و رطوبت غلیظ مزاج را که در مجاری تنفسی هستند رفع می‌کند و در نهایت سموم بدن را از طریق ادرار یا عرق از بدن خارج می‌کند.

اما به همین شدت می‌تواند برای عده‌ای مضر محسوب شود. برای مثال کسانی که معده‌های ضعیفی دارند یا مبتلا به زخم معده هستند یا کسانی که اسهال دارند یا مبتلایان به  دردهای عصبی نباید از آن استفاده کنند.

و ناگفته نماند که شربت سکنجبین چاق کننده‌است و بهتر است زیاد از حد مصرف نشود، البته زیاده‌روی در هیچ چیز خوب نیست و رعایت اعتدال همیشه به صلاح و فلاح نزدیک‌تر بوده.

حالا که هوا رو به خنکی دارد و کمتر میل آدم به سمت شربت خنک می‌رود، می‌توانیم از شربت سکنجبین به عنوان سس به روی سالاد استفاده کنیم و لذتش را ببریم.

مخصوصا شربت سکنجبین نعنایی جهان سالم از محصولات باسلام که با وجود غلظت زیادی که دارد، طعم و شیرینی زیادی ندارد و به سادگی می‌شود به عنوان چاشنی و سس سالاد مورد استفاده قرار گیرد.

شربت سکنجبین نعنایی جهان سالم، بطری نسبتا کوچکی دارد و برای ساخت شربت مانند سیرُپ‌های بازاری باید مورد استفاده قرار گیرد. شیرینی‌اش واقعا مطبوع و دلپذیر است و ابدا گلو را نمی‌زند.

شربت سکنجبین نعنایی جهان سالم، به رنگ قهوه‌ای است و بطری و ظاهرش حس و حال یک شربت خانگی را دارد.

در آخر اینکه، بطری نسبتا کوچکی دارد، در حالت ترکیب شده با آب رنگ کرم‌کاراملی زیبایی دارد، غلظتش زیاد است اما طعم و شیرینی‌اش به نسبت غلظت کم است و مصرفش برای شربت زیاد است، تقریبا مانند سیرُپ‌های بازاری. شیرینی‌اش مطبوع است و ابدا گلو را نمی‌زند و بسیار مفید است.

16 مهر 1396 نوشته : آیه طائبی دسته : تجربه های خانوم طائبی

نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;