با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

4 نکته اساسی را درباره چای، خیلی‌ها نمی‌دانند

این یادداشت را خانم عباسی، در غرفه گیلانما نوشته‌اند.

 

چای ایرانی یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار است و در تحقیقات فراوانی که درباره مصرف چای ایرانی انجام شده، به این نکته تاکید شده است که مصرف معمولی چای ایرانی هیچ ضرری برای فرد ایجاد نمی‌کند بلکه چای ایرانی را می‌توانیم به عنوان یک گیاه دارویی با ارزش نیز تلقی کرد.

چهار نکته اساسی درباره ی چای:

 

1. مشخصات ظاهری چای مرغوب :

 چای سیاه مرغوب، چایی  است که کاملا خشک و زبر بوده و ظاهر برگ کمی پیچیده و سیاه باشد و کمترین میزان ساقه چای در آن موجود باشد. (بجز چای قلم، که درصد بیشتری از حد معمول ساقه چای در آن موجود است)

 

2. طعم چای ایرانی :

چای اصیل ایرانی را به عنوان گیاهی دارویی دسته‌بندی می‌کنند و به جهت همین خواص دارویی، پس از دم کشیدن طعمی گس مانند و کمی تلخ دارد که نشان دهنده کیفیت بالا و مرغوبیت چای است.

 

3. رنگ چای ایرانی:

چای ایرانی به خاطر استفاده نکردن از هرگونه رنگ، اسانس و افزودنی‌های شیمیایی، بعد از طی شدن مدت زمان کافی معادل، یعنی چیزی در حدود 15 الی 20 دقیقه، رنگ آلبالویی و شفاف خواهد داشت.

 

4. محصول ارگانیک :

در کشاورزی، واژه ارگانیک به سیستم هایی گفته می‌شود که در آن‌ها از کودهای شیمیایی، حشره‌کش‌ها و تنظیم کننده‌های رشد شیمیایی استفاده نمی‌شود.

 

چای ایرانی ، یک طلای ارگانیک:

سرمای بیش از حد زمستان در استان‌های چای‌خیز ایران رشد آفات، در گیاه چای را نا ممکن می‌کند. این درحالی‌ است که در اکثر مناطق چای‌خیز دنیا، به علت عدم تنوع آب و هوایی، شرایط برای رشد آفات وجود داشته و استفاده از سموم شیمیایی اجتناب ناپذیر است. عدم استفاده از سم در کاشت چای و عدم استفاده از اسانس و افزودنی‌های شيميايی در فرآوری چای سياه ايرانی، چای ايرانی را به عنوان یک چای سالم در همه جهان شاخص کرده است.

 

خانم عباسی، چند یادداشت دیگر درباره چای نوشته‌اند، این یادداشت‌ها را هم بخوانید:

چند نکته درباره چای، که نمی‌دانید.

گیفت «چای از مزرعه تا فنجان».

 

تولیدکننده‌های مختلف باسلام، در بستری تعاملی، یادداشت‌هایی درباره واقعیت‌های کسب و کار خود می‌نویسند. این یادداشت‌ها را در مجموعه «روایت غرفه‌داران» بخوانید.

 

متن مورد نظر خود را وارد کنید.

15 مهر 1396 نوشته : تحریریه دسته : روایت غرفه داران

نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;