با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

چطور از اطرافیان برای معرفی محصولمون استفاده کنیم

 

 

 

نوشته خانم ذوعلم صاحب غرفه هنرهای فاما

کوتاه درباره غرفه : بافتنی، قلاب بافی، شماره دوزی . محصولاتی که با علاقه و دقت، تک به تک، تولید می شوند.

 

 

 

با کلی ذوق و شوق و انرژی یه کسب و کار جدید راه انداختین و منتظرین تا سفارش بگیرین...اما خب اول راهه و هنوز کسی شما رو نمی‌شناسه!
شاید اولین قدم شناساندن محصول به آشنایان باشه تا اونها هم شما رو به دوستانشون معرفی کنند و این زنجیره ادامه پیدا کنه و...معروف شید!!
ولی چطور باید از آدمهای دور و برمون کمک بگیریم برای دیده شدن؟!
ساده ترین راه می‌تونه این باشه که یه معرفی از محصول به همراه عکس و آدرس کانال یا صفحه اینستاگرام تون تهیه کنین و توی همه گروههایی که عضو هستین فوروارد کنین!
اما این کافی نیست.تجربه به من نشون داده که بهترین راه برای جلب اعتماد دیگران در اوایل آغاز کار،استفاده خود شما از اون محصوله! برای مثال من اولین کاری که کردم یه دستکش برای خودم یافتم و همه جا پوشیدم! بعد در عرض یک ماه پنج تا سفارش از همون مدل و همون رنگ داشتم!!! یعنی تبلیغات عملی، موثرتر است!
قدم بعدی این هست که از نزدیکان تون، مخصوصا اونهایی که دایره روابط اجتماعی گسترده‌تری دارند( مثلا دوستان زیادی دارند، شاغل هستند، در ارتباط با محصول شما می‌توانند فعالیت کنند و..) خواهش کنید شما رو به دیگران معرفی کنند. هرچی بیشتر و از سوی افراد دورتر دیده بشید، احتمال فروش هم بیشتر میشه، چون بهرحال اون افراد هم آشنایانی دارند و آنها هم...
بعضی از اطرافیان ممکنه که شرایط فروش محصول شما رو داشته باشند( از طریق واسطه هایی که بشناسند). خوبه که چند نمونه از کارهاتون رو برای اونها بفرستید تا نشون بدند و احتمالا بفروشند!
یک راه دیگر این هست که از مشتری‌هایی که دارید خواهش کنین تا عکس سفارش شون رو توی پیج اینستاگرام شون بذارند و شما رو معرفی کنند (اگر کیفیت کارتون عالی باشه و مشتری واقعا راضی باشه و اون پیج هم پرمخاطب باشه که دیگه چه بهتر)
همیشه یادتون باشه که تعریف کردن و توصیف از محصول شما، هرچقدر هم که با کیفیت و عالی باشد، به اندازه دیدن همان محصول در عمل و استفاده، نمی‌تونه اثرگذار باشه!
نحوه برخورد شما هم در رضایت اطرافیان و معرفی شما به دیگران خیلی مهمه!‌ باز هم از خودم مثال می‌زنم! برای هر سفارش بافتی من هر مرحله رو با مشتری چک میکنم تا کاملا مورد پسند باشه، از رنگ نخ گرفته تا مثلا اندازه و مدل بند کلاه و چیزهای ظاهراً جزیی مثل این،که باعث شده کاملا راضی باشند و دلشون بخواد به دیگران هم معرفی کنند.

15 شهریور 1396 نوشته : سپهری دسته : یادداشت

نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;