حصیر کارون
محصولات حصیری
  نمره غرفه (نسخه آزمایشی)
2 فروش
نمره غرفه یک عدد بین ۰ تا ۱۰۰ است که عملکرد مثبت و منفی غرفه را از ابتدای فعالیت غرفه نشان می‌دهد. غرفه‌هایی که خوش‌قول‌تر باشند، مشتری‌هایشان راضی‌تر باشند و محصولات بهتر و باکیفیت‌تری ارائه کنند، نمره‌شان بالاتر خواهد بود. بیشتر بدانید
تاسیس:
13 مهر 96
" متاسفانه جستجو نتیجه ای در بر نداشت "
مطمئن باشید که کلمات را درست تایپ کرده اید
کلمه دیگری را امتحان کنید
کلمات کلیدی تایپ شده را کاهش دهید

قصه محصول

نخل را مقدس ترین درخت منطقه می دانیم.
زیرا از چندین حیث با انسان برابری میکند. اینقدر پر توان و متواضع است که از تمامی اجزا و مشتقاتش استفاده میکنیم و عنصر لاینفک در زندگیمان به حساب می آید. خوص (برگهای نخل) را با باور و اعتقاد و آداب خاصی رنگ آمیزی کرده و همراه با نواهای محلی در نخلستان و خانه هایمان میبافیم و در نهایت انواع زیرانداز ها ، سفره ، زنبیل ، کلاه ، جارو و زیورالات حاصل می شود.

درباره یک زندگی

بعد از فارغ التحصیلی در رشته صنایع دستی، با تمامی مشقاتی که همه با آن آشنایی داریم جذب کار و سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شدم.

کارم را با هدفی که دارم پیش می برم و برای رسیدن به آن در تلاشم...

با بدو ورودم به کار کارگاههای آموزشی صنایع دستی برگزار شد و خواستار آموزش رشته های بومی بودم بدین جهت که هم مواد اولیه اش در سطح شهرستان بوده، و از جهت دیگر اشنایی دیرینه ای که همه با رشته بومی حصیربافی دارند.
هرچند این هنر بدلیل تغیر سبک زندگی کمرنگ شده اما هرگز نمرد. و ما خواستار جان گرفتن دوباره او بودیم.

کلاسها برگزار شد و هنرجوهایی اموزش دیدن بهترین ها را گلچین کردم. تیمی 5 نفره شدیم تا بهترین ها را ببافند و نه تنها به تمامی ایرانیان بلکه جهان هنر حصیر بافی، این فن اصیل و بومی مادران مردم عرب خوزستان را نشان دهند.
******
خانم شعباوی هنوز سی سال را پر نکرده است. با این ‌که خانواده‌اش علاقه داشتند تا در رشته تجربی تحصیل کند، دیپلم حسابداری گرفته است. با این حال، حس درونی‌اش همیشه فریاد می‌کرده است که این آنی نیست که باید باشد. یک روز دل را به دریا می‌‌زند و از حسابداری هم خداحافظی می‌کند. دست می‌گذارد روی کتاب‌های هنری و برای پیش‌دانشگاهی مسیر هنر را انتخاب می‌کند. کنکور شرکت می‌کند و با رتبه خوب در دو رشته صنایع‌دستی و پویانمایی (انیمیشن) قبول می‌شود. با‌ این که دلش بین هر دو رشته در رفت و آمد بوده است اما دل را یک دله می‌کند و تحصیل در رشته صنایع‌دستی در اردبیل را شروع می‌کند.
خانم شعباوی دختری نبوده که درس و کلاس دانشگاه راضی نگهش دارد. به همین خاطر هم‌زمان با کلاس‌های دانشگاه، سراغ کلاس‌های مُعرّق و مُشبّک را می‌گیرد. حدود سه سال در کار‌گاه‌های معرق و مشبک دود چراغ می‌خورد و حرفه می‌آموزد. دست‌آخر هم بعد از این ‌که از پایان‌نامه‌اش دفاع می‌کند با کوله باری از تجربه به شهر پدری‌اش باز‌می‌گردد.
بعد از دانشگاه فکر برگزاری نمایشگاه از آثاری که در این چند سال آفریده است به ذهنش می‌رسد. و در سال 92 برای اولین بار در اهواز محصولاتش را در معرض عموم قرار می‌دهد.
خانم شعباوی چند دوره مربی میراث فرهنگی شهرهای کارون و باوی و نیز آموزشگاه‌های هنری شهر اهواز بوده است و مدتی است که علاوه بر تولید معرق و مشبک، مسئول صنایع‌دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان کارون است.

درباره یک مکان

ما در شهر کوت عبدالله ، شهرستان کارون ، استان خوزستان مشغول به کار هستیم.

ارزشش را دارد


برای ارسال نظر وارد شوید. جهت ورود اینجا کلیک کنید.
  اعضای غرفه:

  صاحب غرفه:

  فاطمه شعباوی
  این غرفه در سراسر وب:
  
  نماد اعتماد الکترونیکی
  بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست