لواشک حاج اکبر

تولیدکننده خانگی انواع لواشک‌های صد در صد طبیعی با میوه‌های تازه و سالم و بدون مواد افزودنی صنعتی
haj_akbar_diary
  نمره غرفه (نسخه آزمایشی)
1618 فروش
نمره غرفه یک عدد بین ۰ تا ۱۰۰ است که عملکرد مثبت و منفی غرفه را از ابتدای فعالیت غرفه نشان می‌دهد. غرفه‌هایی که خوش‌قول‌تر باشند، مشتری‌هایشان راضی‌تر باشند و محصولات بهتر و باکیفیت‌تری ارائه کنند، نمره‌شان بالاتر خواهد بود. بیشتر بدانید
تاسیس:
9 مرداد 96
" متاسفانه جستجو نتیجه ای در بر نداشت "
مطمئن باشید که کلمات را درست تایپ کرده اید
کلمه دیگری را امتحان کنید
کلمات کلیدی تایپ شده را کاهش دهید

قصه محصول

حاج اکبر هر روز عصر بعد از این‌که کارش به عنوان کارمند شرکت تمام می‌شود، پرایدش را استارت می‌زند و می‌رود سمت میدان میوه. چند جعبه میوه تازه و خوش قیمت تهیه می‌کند و می‌رود سمت خانه. بسته به این که چه فصلی از سال باشد، آلبالو، آلو، شلیل،هلو،شابلون، انار، یا هر میوه خوشمزه دیگری که فکر کنید را به خانه می‌رساند و به کمک بانو میوه ها را با دقت می شوید و بعد هسته آن‌ها را جدا می‌کند و میوه‌اش را داخل یک همزن بزرگ می‌ریزد. بعد از این که مخلوط لواشک آماده شد آن‌ها را داخل دیگ بزرگی برای چند ساعت روی شعله ملایم قرار می‌دهد و آرام هم می زند. موقعش که شد زیر دیگ را خاموش می‌کند.

همین وقت‌هاست که دیگر بانو هم سراغ حاج اکبر می‌آید و می‌گوید «حاج آقا دیگر دیروقت شده! بس است». حاج اکبر هم احتمالا می‌گوید «چشم خانم، این ها را پخش کنم روی دیس، می‌آیم.» با این که ساعت از 12 گذشته و چشم‌هایش غرق خواب است، دقایقی صبر می‌کند تا حرارت لواشک‌ها کم شود. می‌گوید نباید لواشک داغ را روی سلفون ریخت. ساعت به 1 شب نرسیده، که چندین مجمع بزرگ از لواشک‌هایی که حتما بوی هوس برانگیزشان هر شب هوش از سر همسایه‌ها می‌پراند در طبقه بالای خانه حاج اکبر دیده می‌شود. حالا دیگر کمی باد پنکه و یک روز آفتاب خوردن و بسته بندی استثنایی بارعایت تمام اصول بهداشتی و شکیل کافیست تا حاصلش لواشک‌های درجه یکی بشود که حاج اکبر معتقد است فرمول تولیدش را کسی جز خودش ندارد.

حاج اکبر می‌گوید ابر و باد و مه و خورشید و فلک به طور مستقیم و غیر مستقیم در کارند تا مردم لواشک طبیعی، تمیز و تازه به کف آرند و به غفلت نخورند.

درباره یک زندگی

حاج اکبر 56 ساله است. دو فرزند دارد. موهایش رو به سفیدی کامل است اما ماشاالله خیلی قبراق و زبر و زرنگ است. خیلی هم آدم شوخ و خوش قلبی است. اگر او را ببینید و بگویید در تلگرام فلان پیام را برای‌تان فرستادم و فلان عکس اینستاگرام تان را لایک کردم، با یک لحن اعتراضی که کاملا مشخص است شوخی است، می‌گوید: «آقاجان چک کردن تلگرام و اینستاگرام برای من سخته. غرفه باسلامم رو هم با خانمم مدیریت می‌کنم، اگر باهام کار دارید فقط پیامک بزنید خواهشا!» متن‌های معرفی غرفه‌اش را هم خودش ننوشت، داد یکی از بچه‌های باسلام برایش بنویسد!

حاج اکبر مرد زمانه است. هم از مفاهیم روز تجارت سر در می‌آورد، هم از تکنولوژی. از این‌ها گذشته یک آدم باصفا و مومن است. می‌گوید در قدیم کاسب کفه ترازو را سمت مشتری چرب‌تر می‌گرفت. خودش هم همین کار را می‌کند. اگر لواشک 250 گرمی بخرید و روی ترازو بگذارید می‌بینید 250+n گرم است. حاج اکبر روی کیفیت و خاص بودن محصولش هم خیلی غیرت دارد. می‌گوید: «من لواشک را با میوه مرغوب و تازه درست می‌کنم و مردم فرق لواشک خوب و بد را خوب متوجه می‌شوند».

او می‌خواهد هر کس از لواشک‌هایش خورد، اعتراف کند که بهترین و خوشمزه‌ترین لواشک عمرش را خورده است. حاج اکبر دنبال ایجاد برندآگاهی وسیعی نیست. می‌گوید «من ظرفیت تولیدم محدود است. همین که مشتریان خودم را با کیفیت عالی محصول، راضی و خوشحال نگه دارم برایم کافی‌ست.» حاجی آدم خلاقی‌ست. مثلا لواشک ترش وتند، تند،لواشک قره قوروتی،آلوچه(تمبر) تولید به روز تازه،آلبالو خشکه تولید به روزتازه ، هم جزء خلاقیت‌هایش است و دوست دارد هر روز طعم‌های متفاوت تولید کند تا ذائقه‌های متفاوت را پاسخ بدهد. وقتی از او می‌پرسیم: «نگران این نیستید که رقبا ایده‌های‌تان را کپی کنند؟» لبخند می‌زند و می‌گوید: «بکنند. هر کس بهتر توانست درست کند خوب مردم هم مشتری او می‌شوند. اصلا خودم هم از او می‌خرم». بعد لبخندش را به شکل مرموزی به خنده تبدیل می‌کند و می‌پرسد: «شرکت‌های زیادی نوشابه می‌سازند! ولی فرمول پپسی را کدام‌شان دارند؟»

درباره یک مکان

حاج اکبر طبقه بالای خانه‌اش را کارگاه تولید لواشک کرده. می‌گوید هرچند این کار یک مقدار دست و پای‌مان را تنگ کرده ولی خوب است. می‌شد یک جایی اجاره کنم برای این کار ولی آن وقت هزینه‌های تولیدم بالا می‌رفت. هر چه قدر بشود هزینه‌های سربار تولید را کنترل کرد، محصول با قیمت مناسب‌تری به دست مشتری می‌رسد و مشتری قدرت خریدش بالاتر می‌رود.

خانه حاج اکبر یک خانه آپارتمانی کوچک است، در یکی از محله‌های مرکزی شهر قم.

ارزشش را دارد


برای ارسال نظر وارد شوید. جهت ورود اینجا کلیک کنید.
  اعضای غرفه:

  صاحب غرفه:

  اکبر کاکاوند
  این غرفه در سراسر وب:
  
  نماد اعتماد الکترونیکی
  بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست