گل و گیاه ناردونه
گل خوب ـ حال خوب
هیچ چیزی مثل گُل‌ها حال آدم را خوب نمی‌کند؛ هیچ چیزی هم مثل حال خوب، آدم‌ها را گُل نمی‌کند
تاسیس:
24 بهمن 95
فروش کل:
12
وضعیت غرفه:
فعال
هم رسانی:
پیام غرفهدار:

😊یه گل بکار زندگیت عوض شه😊 ارسال گل و گیاه و ملزومات با اسنپ در تهران" متاسفانه جستجو نتیجه ای در بر نداشت "
مطمئن باشید که کلمات را درست تایپ کرده اید
کلمه دیگری را امتحان کنید
کلمات کلیدی تایپ شده را کاهش دهید

قصه محصول
همه چیز از یک برگ شروع شد. سال 82 یکی از دوستان، برگی از یک بنفشه آفریقایی را به مادرم هدیه داده بود. آن وقت‌ها، مادر چیزی از نگه‌داری بنفشه‌ها نمی‌دانست و برگ را در گلدانی بزرگ که از خاک باغچه پر شده بود قلمه زد. حدود یک سال و نیم بعد، گلدانی بزرگ و پر گل روی میز مادرم ظاهر شد. ناگفته نماند که در این مدت مادرم چه قدر برایش ذوق می‌کرد، چه قدر تک‌تک برگ‌ها و گل‌ها را می‌بوسید و قربان صدقه‌شان می‌رفت. صبح‌ها گلدان یک جا بود و بعد از ظهرها کنج دیگرِ اتاق، آفتاب می‌گرفت. هر سفری می‌رفتیم بنفشه کنارمان بود و نورچشمی مادر به شمار می‌آمد. آوازه بنفشه دوست‌داشتنی ما به همه فامیل رسیده بود و هر کسی یکی دوتا برگ هدیه گرفته بود.مادر رفت و بنفشه، دوریش را تاب نیاورد و محبت‌های ما بی نتیجه ماند اما از آنجایی که خوبی هیچ وقت در جهان گم نمی‌شود، برگ‌های گیاهانی که مادر از قلمه‌هایش به بقیه هدیه داده بود به ما برگشت و یادگاری مادر از نو به زندگی ادامه داد.
درباره یک زندگی
من یک دانشجو هستم و امیدوارم همیشه دانشجو به معنای جویای علم، پر امید و تلاش‌گر و کنجکاو باقی بمانم. هنر می‌خوانم و به کارهای هنری خیلی علاقه‌مندم. علاقه‌ام به گل و گیاه به دوران کودکی‌ برمی‌گردد؛ به بابایی مهربان، با دستانی سراسر سبز. پدری که هر چه می‌کاشت حتی چوب خشک، به گیاهی سرسبز مبدل می‌شد. پدرم نه باغبان بود نه کشاورز اما درختان و گل‌های بسیاری کاشت و به ثمر رساند.ایده تجاری‌سازی بنفشه و فروشش را همسرم پیشنهاد داد؛ کسی که ایده‌پردازی حرفه‌ای است و پر از فکرهای نو و جذاب! اولش مقاومت کردم که در و دیوارها خراب می‌شود و قیافه خانه به هم می‌ریزد اما با توضیحاتش قانع شدم. تابستان سال 93 با سرمایه‌ای نزدیک به صفر و با صد قلمه، کار را با فروش داخلی شروع کردیم؛ یعنی گل‌ها را به دوستان و آشنایان عرضه می‌کردیم‌. از اول، هدفمان فروشِ مجازی بود اما تا عملی شدن آن پنج ـ شش ماهی خاک‌خوری داشتیم.الآن به لطف خدا، دو گل‌خانه در تهران داریم و با چندین تولیدکننده دیگر در تهران و شهرستان‌ها در ارتباطیم. حدود ده نفر با ما به طور غیر مستقیم کار می‌کنند. محصولات «ناردونه» به سراسر ایران ارسال می‌شود و به تازگی تولید سایر گل و گیاه‌ها را (به جز گل بنفشه) نیز آغاز کرده‌ایم.
درباره یک مکان
تهران، زادگاه من است. هر چند همه جای ایران سرای من است و هر شهر جذابیت‌های خاص خودش را دارد اما من تهران را عاشقانه دوست دارم. پرورش گل و گیاه در خانه واقعاً حس و حال آدم را خوب می‌کند و به انسان آرامش و نشاط می‌دهد؛ مخصوصاً بنفشه‌ها که تمام سال گل دارند و هر ماه به گل نشستن تعدادی جدیدی از آن‌ها را شاهد هستیم.فرهنگ سفارش دادن اینترنتی، این روزها خیلی در ایران پیشرفت کرده است و به نظرم بیشتر خرید و فروش‌ها به این سمت می‌رود و «ناردونه» هم همین شیوه را برای ارائه محصولاتش انتخاب کرده است.
ارزشش را دارد
بنفشه‌ها خیلی احساساتی هستند‌ و توجه و مراقبت خاصی می‌خواهند؛ در عین حال، آرام و بی آزار هستند و صبوری را در وجود آدم نهادینه می‌کنند. یک اصطلاح در میان همه کلکسیونرها (مجموعه‌داران) و علاقه‌مندان به بنفشه وجود دارد: «بنفشه، اعتیاد‌آوره!».حدود هشت‌‌صد نوع بنفشه در سراسر جهان شناخته شده است که هر کسی با داشتن یکی از آن‌ها هوس انواع دیگرش را می‌کند.
گواهی ها و تقدیرها
برای ارسال نظر وارد شوید. جهت ورود اینجا کلیک کنید.
  اعضای غرفه:

  صاحب غرفه:

  گل و گیاه ناردونه
  این غرفه در سراسر وب:
  
  نماد اعتماد الکترونیکی
  بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست