با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

بهارگل

تولید کننده تک محصولی
خلاصه
میزبان ظرافت گل‌های روبانی دست ساز باشید.میزبان بهار باشید.
.
محصولات غرفه
قصه محصول
گل‌های روبانی با تنوع رنگ و ظرافت بسیار قابل استفاده در همه نوع تزیینی هستند و اینکه کارها قابل سفارش هستند در سایز ورنگ و مدل محصول را برای مشتری بسیار دلپذیر می کند
لطافت و شادابی روبانها حس زندگی به گلها میبخشد
با دوام هستند واگر پس از مدتی استفاده حس کردید کثیف شده اند یا کوچولوتون دستهای غذاییش را بهشون مالید هیچ اشکالی ندارد یک کمی مایع یا پودر لباسشویی و آب توی ظرف بریزید وگلتون را توی آن تکان بدهید مثل وقتی شب عید گل مصنوعی هایمان را می شویم وبعد آب کشی کنید واگر جایی فشرده شد یا به هر علتی گلها خوابید کافیه یک کمی باد سشوار به آن بگیرید مثل روز اولش با طراوت می شود
و یک حس خوب آنها را از اجناس سری کاری متمایز میکند
همه تزیینات قابل سفارش به صورت ست مادر دختر وهمچنین ست دختر وعروسک هستند
درباره یک زندگی
من «فرزانه بهارنه» هستم. «بهارنه» از «بهار» و «نه» تشکیل شده و به معنای «آورنده بهار»است؛ پس بهارنه یعنی خودِ گل.
متولد 1344 هستم که امسال (۱۳۹۶) ۵۲ساله می‌شوم. تا حالا به سنم فکر نکرده‌ام، ولی به آن حس خوبی دارم. پنجاه‌سالگی برای من سن استقرار و آرامش است؛ بچه‌هایم هر کدام تشکیل خانواده داده‌اند و الآن دو نوه دارم. پنجاه‌سالگی سن به ثمر نشستن عمرم است.
در یک خانواده خوزستانی و در آبادان به دنیا آمده‌ام. مادرم اصفهانی است و به همین دلیل به شهر اصفهان زیاد سفر می‌کردیم اما در جریان جنگ به شکل کامل به اصفهان مهاجرت کردیم و در آن جا ساکن شدیم. آن زمان من دبیرستانی بودم. اصفهان شهر بزرگ و زیبایی است، امکانات و ویژگی‌های مثبت زیادی دارد. البته آبادان هم مردم بسیار مهربان و خون‌گرم و بزرگی داشت و دارد. هیچ ‌وقت نتوانستم بین این دو شهر یکی را انتخاب کنم؛ هر دو شهر را دوست دارم.
برای غرفه بهارگل در باسلام، گل‌های روبانی می‌دوزم. درباره علاقه‌مند شدنم به این هنر بگویم که نمی‌شود آدم اصفهانی باشد و با هنر آشنا نباشد، مخصوصاً وقتی در خانه‌ای بزرگ شوی که مادربزرگت هم همان ‌جا باشد. از کودکی با هنرهای دستی آشنا شدم، مثل بافتنی، سکمه‌دوزی و منجوق‌دوزی، و بعداً گل‌دوزی، شماره‌دوزی و... .
در اصفهان مرسوم است که دخترها تزئینات خانه‌شان را خودشان انجام دهند، و من هم در اصفهان زندگی می‌کردم و وقتی دختر بزرگی‌ شده بودم، همه این هنرها را آموخته بودم و در حد خودم اجرا می‌کردم. با به دنیا آمدن دخترم، برای ادامه دادن کارهای هنری انگیزه بیشتری پیدا کردم. اولین کلاس گل‌سازی را سال ۷۵ برای ساخت گل‌های پارچه‌ای رفتم. بعد از آن برای ساخت انواع گل‌ها، دیگر به آموزش ویژه و کلاس رفتن نیاز نداشتم و با کمک کتاب و خودآموزها می‌توانستم گل‌های مختلف فومی و گل‌چینی را درست کنم و در آخرین مرحله به ساخت گل‌روبانی رسیدم که الآن دو سال است به شکل رسمی به ساخت تزئینات روبانی مشغولم.
اغلب اقوام و آشنایان از کارهای من استقبال می‌کنند و هر بار چشم به راه نمونه‌های جدید و به‌روز آن هستند.
ساخت گل‌روبانی، کار ظریف و با دقتی ا‌ست. بیشترین زمان را برای ایده و طرح گل‌های جدید می‌گذارم. ترکیب رنگ و طرح روبان‌ها بسیار زمان‌گیر است.
این کار هنری، سرمایه اولیه زیادی لازم ندارد و تهیه‌ مواد اولیه آن هم سخت نیست. مواد اولیه کار ما در همه شهرها و بازارها وجود دارد. البته من این مواد را به صورت عمده و از بازار بزرگ تهران تهیه می‌کنم.
اولین فروش کارهایم در همان دو سال پیش که رسماً به ساخت گل‌های روبانی مشغول بودم، اتفاق افتاد؛ آن موقع چند نوع گل‌سر کوچک و رنگی ساخته بودم که دخترهای فامیل آن‌ها را خریدند.
به واسطه دخترم که با مجموعه «باسلام» همکاری داشت، با این بازار اجتماعی آشنا شدم و به پیشنهاد او و با انگیزه گسترش فعالیت‌ها و بازه فروش محصولاتم، همکاری‌ با این مجموعه را آغاز کردم.
درباره یک مکان
من کارم (ساخت گل‌روبانی) را در خانه و در جمع خانواده انجام می‌دهم و البته نا گفته نماند که اکثر اوقات اعضاء خانواده توی کارگاه من وسط گلها وابزار و وسایل زندگی میکنند
ارزشش را دارد
محصولات ما ارزش خرید را دارد؛ چون با عشق ساخته شده‌اند. برای تک‌تک گل‌ها وقت صرف شده، انرژی و محبت گذاشته شده و همین‌ها باعث کیفیت بیشتر آن ‌شده‌ است. همچنین تک‌تک کارها مقاوم و قابل شستشو هستند. و مهم‌تر آن که به جای استفاده از محصولات تولید انبوه و بی ‌حس خارجی، از هنر دست خودمان استفاده می‌کنیم.
گواهی ها و تقدیرها
نگارخانه
نظرات سایر کاربران
terme
بهار بهارنه
بهار بهارنه | 96.05.03, 9:14 ق.ظ
سلام.خداقوت.بادیدن این گلهای بهاری چه حس خوبی بهم دست داد.همیشه دلتون هم بهاری باشه
نام
نام | 96.05.03, 12:54 ب.ظ
باسلام از محصولات شما دیدن کردم واقعا محصولات زیبا وارزانی را ارائه داده اید امیدوارم موفق باشید
حلما، غرفه سرمه
حلما، غرفه سرمه | 96.05.19, 4:03 ب.ظ
احسنت بانو ، به این همه هنر
لاوا
لاوا | 96.05.20, 1:30 ب.ظ
خیلی کاراتون قشنگن. انتخاب از بینشون واقعن سخته. آفرین.
mhossein
Khani
Khani | 96.05.22, 7:34 ب.ظ
کارهای زیبا
پر احساس وخلاقانه
باید برای مادر جان
بخرم
sf
Mosavi
Mosavi | 96.06.09, 9:43 ق.ظ
سلام. واقعا ممنونم از این همه ذوق و سلیقه، بانو! بسته من رسید. بسیار زیبا و با سلیقه کادو شده بود و یک ذکرشمار زیبا هم به عنوان هدیه و یک یادداشت هم همراهش. کار و با بسم الله و صلوات انجام داده بودن و چون سجاده ی سفارش شده رو پیدا نکرده بودن سجاده ی گرون ر و باکیفیت تری جای اون گذاشته بودن. یک دنیا ممنون خانم بهارنه عزیز.
reyhane46dolls
رقیه خوش مروت
رقیه خوش مروت | 96.07.03, 1:10 ق.ظ
سلام خواهرگرامی بیوگرافی وشرح حال زندگی شما روکه خوندم ،خیلی برام جالب بود .منم تقریباهم سن وسال شماهستم ودارای دو نوه ،وجالبتراینکه منم متولد آبادان هستم مادرم هم اصفهانی وپدرم شیرازی ،یک سال مهاجرت ازجنگ اصفهان بودم ولی بعدازآن به شیراز شهرپدری رفتم و
پاسخ از فرزانه بهارنه:
سلام خواهر خوبم با اشتیاق داستان زندگی شما را می خواندم ولی بقیه اش
هلیا
هلیا | 96.07.03, 1:33 ب.ظ
سلام.. تبریک میگم بهتون بخاطر تنوع و ظرافت زیبایی که در کاراتون دارید... بسیار دلنشینو دوست داشتنی هستن.
پاسخ از فرزانه بهارنه:
متشکرم دوست گرامی باعث افتخار است که صاحب دستهایی هنر مند کاری را بپسندند
abbasi
Abbasi
Abbasi | 96.07.04, 9:12 ق.ظ
سلام خانم بهارنه عزیز، کارهای شما هم مثل خودتان بهاری هستن....چقدر این گل های ربانی هنرمندانه درست شدند. همیشه موفق باشید.
abbasi
Abbasi
Abbasi | 96.07.04, 9:12 ق.ظ
سلام خانم بهارنه عزیز، کارهای شما هم مثل خودتان بهاری هستن....چقدر این گل های روبانی هنرمندانه درست شدند. همیشه موفق باشید.
پاسخ از فرزانه بهارنه:
متشکرم عزیزم نظر لطفتونه وباعث افتخاره که بتونم زیبایی بهار را به چشمان زیبای شما هدیه کپم
محدثه
محدثه | 96.07.04, 12:22 ب.ظ
سلام و خداقوت..
کارهاتون واقعا زیباست...
هرکارتون یه زیبایی خاصی داره..
ادم دلش میخاد همشونو داشته باشه
پاسخ از فرزانه بهارنه:
سلام نظر لطفتونه چون آدم همیشه طبیعت را وبهار را دوست دارد توی این زندگی ماشینی وزرق وبرقهای مصنوعی
نارمیلا
نارمیلا | 96.09.21, 12:08 ق.ظ
سلام عزیزم به نظرم جای کوسن و رومیزی و روبان دوزی شده با این گلهای قشنگ کمه
پاسخ از فرزانه بهارنه:
سلام عزیزم کارهای من هیچ کدام روبان دوزی نیستند ساخت گل‌های روبانی اند وبعد مونتاژ می شوند ولی چشم انشالله در طرح گسترش کارهام
نظرات شما